Papież do członków Wspólnot Życia Chrześcijańskiego

Papież do członków Wspólnot Życia Chrześcijańskiego
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Paweł Pasierbek SJ / Vatican News

"Módlcie się i reflektujcie, aby Pan udzielił wam jeszcze większej głębi w życiu waszym charyzmatem tak, abyście ciągle byli darem dla Kościoła i świata" - napisał Papież w przesłaniu skierowanym do uczestników Międzynarodowego Spotkania członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, którzy formują się w oparciu o duchowość św. Ignacego Loyoli.

 
Odbywa się ono w stolicy Argentyny, Buenos Aires, z okazji 50. lecia powstania. Bierze w nim udział 250 członków wspólnot pochodzacych z 70 krajów świata.

Franciszek zachęcił ich do jeszcze większej wdzięczności Panu, za dary i łaski od Niego otrzymane, niezależnie od zasług i jakości życia.

DEON.PL POLECAPapież podkreślił, że hojność Jezusa jest wezwaniem do wyjścia naprzeciw drugiego człowieka, aby nakarmić go jedynym chlebem, który może go zaspokoić, a którym jest miłość Boga.

Odnosząc się do ignacjańskiej zasady, aby być kontemplatywnymi w działaniu Papież wskazał, że jest to możliwe dzięki wejściu w Serce Boga poprzez rany Jezusa, który obecny jest w najsłabszych, odrzuconych, starych i chorych. Zachęcił także do ufności Panu tak, aby pozwolić się kształtować Jego miłości pytając się każdego dnia: co robię, co zrobiłem i co chciałbym zrobić dla Jezusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do członków Wspólnot Życia Chrześcijańskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.