Papież do Polaków o modlitwie za zmarłych

Papież do Polaków o modlitwie za zmarłych
(fot. EPA/CLAUDIO PERI )
7 lat temu
KAI / slo

O znaczeniu modlitwy za zmarłych przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież podkreślił znaczenie zyskiwania dla nich łaski odpustów i zachęcił, by ich polecać Matce Bożej - Królowej Wszystkich Świętych.

Oto słowa pozdrowienia Papieża Franciszka skierowane do Polaków:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Pozdrawiam serdecznie Polaków. W listopadzie szczególnie pamiętamy o zmarłych. Przez nawiedzanie cmentarzy, modlitwy, Eucharystię, zyskiwane odpusty niesiemy pomoc tym, którzy oczekują, by oczyszczeni łaską Bożego miłosierdzia zostali przyjęci do grona zbawionych w niebie. Polecamy ich wstawiennictwu Tej, którą nazywamy "Królową Wszystkich Świętych". Z serca wam błogosławię!

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

W dzisiejszej katechezie Ojciec Święty podjął temat "komunii wiernych w rzeczach świętych". Oznacza ona nasze uczestnictwo w dobrach duchowych: komunię sakramentów, charyzmatów i komunię miłości. W sakramentach i dzięki nim urzeczywistnia się głęboka więź naszej jedności. W nich spotykamy Chrystusa, a przez Niego naszych braci w wierze. Sakramenty uzdalniają nas, by z apostolskim zapałem świadczyć o Chrystusie, nieść wszystkim orędzie Ewangelii. Komunię charyzmatów rozeznajemy dzięki mocy Ducha Świętego, który udziela wiernym swoich darów, służących dobru wielu osób. Są to natchnienia, postawy, zapał wewnętrzny, rodzące się w świadomości powołanych, by udostępnić je innym, by owocowały we wspólnocie. Owocem charyzmatów jest komunia miłości. Domaga się ona od nas, by wyzbywać się egoizmu i dzielić cierpienia oraz radości braci. Bez miłości nawet najbardziej niezwykłe dary są bezużyteczne. Każdy gest miłości ma natomiast dobre skutki dla wszystkich. Otwórzmy się na komunię z Jezusem w sakramentach, charyzmatach i w miłości, aby żyć w sposób godny naszym chrześcijańskim powołaniem.

Przygotowaliśmy dla Was specjalny, promocyjny, franciszkowy zestaw. Tylko teraz możecie kupić w pakiecie książkę "Alfabet Franciszka" i torbę "Weź się uśmiechnij" - czyli coś dla umysłu, serca i oka.

Chcię zobaczyć ten zestaw >>

"Alfabet Franciszka" to:

-> książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku

-> inspirujące myśli, słowa i wypowiedzi papieża w jednym miejscu w wyjątkowym wydaniu

-> twarda okładka, projekt Przemka Wysogląda SJ (twórcy komiksu K.O.S.T.K.A.)

-> w środku piękne grafiki z papieskimi cytatami wyłonione na drodze głosowania na papieskim profilu na FB

-> wspólny projekt profilu Franciszek, Projektu Facebóg i portalu Deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków o modlitwie za zmarłych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.