Papież do Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa w Argentynie: nadal bądźcie siewcami nadziei

Papież do Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa w Argentynie: nadal bądźcie siewcami nadziei
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
KAI / pk

Do dalszego pomagania młodym w znajdowaniu nadziei i przyszłości wezwał Franciszek członków Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia.

W przesłaniu wideo z tej okazji papież wyraził uznanie dla dotychczasowych dokonań tego dzieła i życzył jego twórcom i członkom, którzy w dniach 10-11 marca spotkali się w narodowym sanktuarium maryjnym w Luján, dalszego twórczego rozwoju.

DEON.PL POLECA
Ojciec Święty określił jako "mistykę" to, co robią członkowie tych wspólnot i ośrodków przyjęcia młodych ludzi, znajdujących się w trudnych sytuacjach społecznych, zagrożeń i uzależnień. Wyjaśnił, że "tam, gdzie pojawił się problem, otwiera się zaraz droga prowadząca do rozwiązania go, tam, gdzie było nasienie zniszczenia, dokonuje się siew budowania". "Wszyscy jesteście siewcami, gdyż nikt nie może przebywać w «Domu Chrystusa», jeśli nie spogląda w przyszłość i jeśli nie ma nadziei".

Papież podkreślił, że osoby zaangażowane w tym dziele - księża, siostry zakonne i świeccy - mają "serca otwarte na nadzieję, na budowanie, na dzieci i młodzież". A ci młodzi, którzy tam przebywają, "mogą dać świadectwo tej nadziei, która sprawia, że wzrastają jako osoby, jako mężczyźni i kobiety, spoglądając w przyszłość". "Nie lękajcie się ani nie zniechęcajcie się. Nie poddawajcie się zmęczeniu i nie pozwólcie się czasami pokonać prorokom nieszczęścia lub zmęczeniu. A gdy jesteście zmęczeni, przysiądźcie, posłuchajcie Maryi Panny, rozważajcie Jej słowa i idźcie naprzód!" - życzył Franciszek. Dodał, że członkowie Wielkiej Rodziny mają iść naprzód, gdyż "sieją bardzo wiele dobrego dla ojczyzny". "Mówi się, że młodzi mają przyszłość w rękach a wy pomagajcie im, aby przyszłość, którą dzierżą w dłoniach, szła naprzód" - zaapelował Ojciec Święty.

Swe przesłanie zakończył błogosławieństwem i prośbą o modlitwę za siebie i swoją posługę.

Wielka Rodzina Domu Chrystusa (Familia Grande del Hogar de Cristo) jest federacją 37 dzielnicowych ośrodków pomocy i przyjęcia młodych ludzi w różnych miastach w 13 prowincjach Argentyny. Celem tych działań jest czuwanie i troska o całościowy rozwój - duchowy i fizyczny - młodego pokolenia, przeżywającego trudności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa w Argentynie: nadal bądźcie siewcami nadziei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.