Papież do więźniów: jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać

Papież do więźniów: jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
2 lata temu
KAI / ms

"Jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać" - pisze Papież Franciszek w liście do więźniów, który przekazał im za pośrednictwem kard. Ernesta Simoniego.

List jest odpowiedzią na słowa, które wcześniej sami więźniowie przesłali przez albańskiego purpurata do Papieża.

Osadzeni na wyspie Gorgona, w rejonie Livorno we Włoszech, otrzymali w tych dniach podwójny cenny prezent. Po pierwsze słowa Papieża Franciszka, a także odwiedziny kard. Ernesta Simoniego, starszego i niezłomnego albańskiego kapłana, który w latach 1963-1990 był skazany na przymusowe roboty. On też przywiózł im list Papieża.

Zwracając się do więźniów Franciszek napisał: "Kiedy idziemy prosić Pana o przebaczenie, On zawsze nam przebacza, nie męczy się nigdy okazywaniem nam przebaczenia i podnoszeniem z prochu naszych grzechów".

Ojciec Święty zachęcił osadzonych do spojrzenia w przyszłość z ufnością oraz skorzystania ze wsparcia kapelana oraz wychowawców, aby podjąć drogę przemiany oraz odnowy wewnętrznej. "Podtrzymuje nas na tej drodze wiara i nadzieja, że Pan, bogaty w miłosierdzie, zawsze stoi obok nas" - podkreślił w liście.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do więźniów: jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.