Papież Franciszek nagrał wyjątkową modlitwę

Papież Franciszek nagrał wyjątkową modlitwę
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
christiantoday.com / kk

Spontaniczna modlitwa papieża została nagrana w krótkim filmiku. To krzyk do współczesnego świata.

Za nagranie odpowiada arcybiskup Canterbury Justin Welby, który poprosił Ojca Świętego o kilka słów przesłania dla ruchu modlitewnego Thy Kingdom Come. Ruch promuje modlitwę pomiędzy Wniebowstąpieniem, a Zesłaniem Ducha Świętego.

Jest ono elementem większego wideo, będącego pierwszym w historii wywiadem, który przeprowadza z papieżem przewodniczący kościoła anglikańskiego. Franciszek zwraca się do Welby’ego "bracie", co wyraża głęboki szacunek Ojca Świętego do duchowego lidera anglikanów.

"Przyjdź Duchu Święty! To krzyk wszystkich chrześcijan w dzień Zesłania. Przyjdź Duchu Święty, obietnico Ojca, obietnico Jezusa, że Duch może poszerzyć i powiększyć nasze serca" - mówił papież.

"Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca się kurczą, zmniejszają i zamykają. Nie możemy sami go rozwiązać" - kontynuuje Ojciec Święty, dodając, że może to zmienić tylko Duch.

Na koniec Franciszek zwraca się do Ducha z prośbą o przyjście i do Jezusa o Jego królestwo. "Idziemy razem z wami w tej modlitwie - przyjdź Królestwo Twoje" - prosił papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek nagrał wyjątkową modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.