Papież Franciszek pobłogosławił Kaję Godek!

Papież Franciszek pobłogosławił Kaję Godek!
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Na audiencji generalnej na Placu św. Piotra byli członkowie Fundacji Pro - prawo do życia, którzy w piątek w polskim sejmie przedstawili Inicjatywę Ustawodawczą "Stop aborcji". Jej celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania chorych dzieci przed narodzeniem. Pod inicjatywą podpisało się ponad 400 tys. Polaków. Posłowie odrzucili ją w pierwszym czytaniu.

"Papież Franciszek wygłosił katechezę o świętości Kościoła. Tam padły te piękne słowa, że to Pan Bóg czyni Kościół świętym. Jest to takie podnoszące na duchu, ponieważ chyba każdy z nas widzi na co dzień, że nie dostaje do tego ideału chrześcijanina" - powiedziała Radiu Watykańskiemu Kaja Godek. Dodała zarazem, że najpiękniejszym momentem dla wszystkich była chwila osobistego spotkania z Papieżem.

DEON.PL POLECA
"Dostaliśmy od Papieża osobiste błogosławieństwo. Przechodził między sektorami. Staliśmy tak, że mogliśmy do niego podejść i ucałować jego pierścień. Powiedziałam Franciszkowi, że mieliśmy akcję ustawodawczą w polskim parlamencie i, że niestety zakończyła się ona niepowodzeniem. Dodałam jednak, że będziemy dalej się tym zajmować i bronić życia" - opowiada Kaja Godek. Wyznaje, że dla niej, jako matki 5-łetniego Wojtka z zespołem Downa szczególnie wzruszający był moment jak Papież przytulił i serdecznie ucałował jej syna.

Franciszek dostał w prezencie koszulkę Fundacji Pro. "Jest na niej napis «Ratuj mnie» więc wytłumaczyłam Papieżowi o co chodzi" - dodaje Godek. Wyznaje, że po tym spotkaniu cała dziesięcioosobowa delegacja Fundacji wyszła podniesiona na duchu. "Po piątkowym spotkaniu w sejmie mam wrażenie, że w jakiś sposób spłukałam z siebie ten brud" - powiedziała Godek, która w imieniu Fundacji prezentowała właśnie w piątek posłom Inicjatywę Ustawodawczą "Stop aborcji".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek pobłogosławił Kaję Godek!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.