Papież Franciszek przypomniał o rocznicy objawień w La Salette

Papież Franciszek przypomniał o rocznicy objawień w La Salette
Papież Franciszek (fot. Claudio Peri/ANSA/EPA/PAP)
1 miesiąc temu
KAI/mk

Po niedzielnej modlitwie na Anioł Pański, papież Franciszek przypomniał, że dziś przypada 175 rocznica objawienia Matki Boskiej we francuskiej wiosce La Salette.

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież pozdrowił pielgrzymów i wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra i przypomniał między innymi o 175 rocznicy objawień w La Salette.

Drodzy Bracia i Siostry

Jestem blisko ofiar powodzi w stanie Hidalgo w Meksyku, zwłaszcza chorych, którzy zmarli w szpitalu w Tuli i ich rodzin.

Chciałabym zapewnić o moich modlitwach za osoby, które są niesprawiedliwie przetrzymywane w obcych krajach. Niestety są różne przypadki, o różnych i czasami złożonych przyczynach. Chciałbym, aby w ramach należytego wypełnienia sprawiedliwości osoby te mogły jak najszybciej powrócić do swojej ojczyzny.

Pozdrawiam was wszystkich, rzymian i pielgrzymów z różnych krajów - Polaków, Słowaków, z Hondurasu... Brawo! -rodziny, grupy, stowarzyszenia i poszczególnych wiernych. W sposób szczególny pozdrawiam kandydatów do bierzmowania ze Scandicci i Stowarzyszenie Uczniów Sługi Bożego o. Gianfranco Maria Chiti, kapucyna, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.

Myślę o tych, którzy zgromadzili się w sanktuarium w La Salette we Francji, aby uczcić sto siedemdziesiątą piątą rocznicę objawienia się Matki Bożej, która ukazała się ze łzami w oczach dwójce dzieci. Łzy Maryi przywodzą na myśl łzy Jezusa płaczącego nad Jerozolimą i Jego cierpienie w Getsemani. Odzwierciedlają one cierpienie Chrystusa z powodu naszych grzechów i są zawsze aktualnym wezwaniem, by powierzyć się Bożemu miłosierdziu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Iwona Józefiak OCV
19,90 zł

Autorka przybliża nie tylko okoliczności objawienia w La Salette, ale przede wszystkim ukazuje, jak bardzo aktualne jest Orędzie Płaczącej Matki – tu i teraz.

Jest w Polsce miejsce, w którym Piękną Panią z La Salette...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przypomniał o rocznicy objawień w La Salette
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.