Papież Franciszek spotkał się z 16-letnią Gretą Thunberg. Aktywistka miała ze sobą transparent

Papież Franciszek spotkał się z 16-letnią Gretą Thunberg. Aktywistka miała ze sobą transparent
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
PAP / kw

Papież Franciszek spotkał się w środę w Watykanie z 16-letnią szwedzką aktywistką Gretą Thunberg, inicjatorką strajków szkolnych w obronie klimatu. Do krótkiego spotkania doszło na zakończenie papieskiej audiencji generalnej.

Szwedzka nastolatka uczestniczyła w audiencji, siedząc w jednym z pierwszych rzędów na placu Świętego Piotra. Następnie Franciszek podszedł do niej i chwilę rozmawiali. Greta miała ze sobą transparent z hasłem nawołującym do strajku w obronie klimatu.

DEON.PL POLECA
Pytana dzień wcześniej o to, co powie papieżowi, wyznała: "Jeszcze nie wiem, ale może powiem coś o klimacie".

Na koniec audiencji papież pozdrowił młodą szwedzką aktywistkę. Rzecznik Watykanu Allesandro Gisotti poinformował, że papież uścisnął rękę dziewczyny i przez chwilę z nią rozmawiał. Franciszek podziękował jej za zaangażowanie i życzył sił do dalszych aktywności. Greta Thunberg też dziękowała papieżowi za jego wkład na rzecz ochrony stworzenia.

DEON.PL POLECA

Pokazała też papieżowi plakat z napisem "Join the climate stricke" (Dołącz do strajku klimatycznego). Thunberg pozostanie w Rzymie przez kilka dni. Jutro młodą działaczkę na rzecz ochrony klimatu przyjmie przewodnicząca włoskiego senatu, Maria Elisabetta Alberti Casellati. Po tym spotkaniu wspólnie otworzą w senacie seminarium poświęcone konsekwencjom zmian klimatycznych. Natomiast w piątek 16 kwietnia Greta Thumberg weźmie udział w cotygodniowej piątkowej demonstracji "Fridays for Future Roma". We Włoszech nie ma jeszcze w tym tygodniu ferii świątecznych.

Papież Franciszek spotkał się z 16-letnią Gretą Thunberg. Aktywistka miała ze sobą transparent - zdjęcie w treści artykułu

(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotkał się z 16-letnią Gretą Thunberg. Aktywistka miała ze sobą transparent
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.