Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia

Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Papież Franciszek wsparł Marsz dla Życia, jaki 22 stycznia przejdzie ulicami Paryża. Zapewnił o tym w liście do organizatorów tego wydarzenia nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura.

- Poinformowany o Marszu dla Życia, jaki odbędzie się w niedzielę 22 stycznia w Paryżu, papież Franciszek serdecznie pozdrawia uczestników tej manifestacji - napisał dyplomata.

- Kościół nie może przestać być obrońcą życia i nie może zrezygnować z głoszenia, że ludzkie życie powinno być bezwarunkowo chronione od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci - przypomniał abp Ventura słowa papieża Franciszka z jego przemówienia do biskupów niemieckich z 2015 r.

Zapewnił, że Ojciec Święty wspiera uczestników tej "uzasadnionej manifestacji" i wzywa ich do "niestrudzonego działania na rzecz budowy cywilizacji miłości i kultury życia".

DEON.PL POLECA

W 2015 r. Franciszek wsparł Marsz dla Życia w Waszyngtonie, publikując tweet: "Każde życie jest darem". Natomiast w 2014 r. pozdrowił uczestników paryskiego marszu.

Poprzednia edycja marszu w stolicy Francji, 25 stycznia 2015 r., zgromadziła - według różnych szacunków - od 11 do 45 tys. uczestników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.