Papież Franciszek wyraził uznanie dla posługi kardynała Becciu

Papież Franciszek wyraził uznanie dla posługi kardynała Becciu
Fot. PAP/EPA/ANSA/CLAUDIO PERI
KAI / kb

„Wyrazy uznania za jego długą posługę, gorliwe zaangażowanie w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, wytrwałą pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej i za odpowiedzialność w świadczeniu czynami o słowie Ewangelii” – skierował Ojciec Święty do obchodzącego 50 rocznicę swoich święceń kapłański kardynała Giovanniego Angelo Becciu.

Papieski list z dnia 8 sierpnia 2022 r., został odczytany wczoraj podczas Eucharystii sprawowanej przez jubilata w parafii Santa Sabina Pattada, w diecezji Ozieri na Sardynii. W adresowanym na ręce kardynała Giovanniego Angelo Becciu, emerytowanego prefekta byłej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dokumencie czytamy:

Papież Franciszek o kard. Becciu

Z okazji obchodów 50. rocznicy jego święceń kapłańskich, przyjętych w rodzinnej diecezji Ozieri, kierujemy z braterską wdzięcznością nasze wyrazy uznania za jego długą posługę, gorliwe zaangażowanie w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, wytrwałą pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej i za odpowiedzialność w świadczeniu czynami o słowie Ewangelii nieustannie pracując dla dobra Kościoła. Życząc Mu wszelkiego dobra, chętnie błogosławimy Jemu i osobom mu bliskim, prosząc o modlitwy za Naszą posługę Piotrową.

W Rzymie, na Lateranie, dnia 8 sierpnia 2022 r.

DEON.PL POLECA

4 września 2020 r. Ojciec Święty przyjął rezygnację kardynała Giovanniego Angelo Becciu z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską. Wiązano ją ze skandalem finansowym związany z inwestycją Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku Franciszek celebrował Mszę Wieczerzy Pańskiej w kaplicy prywatnego apartamentu kardynała Angelo Becciu w Palazzo del Sant’Uffizio”. W celebracji wzięły udział siostry zakonne, które opiekują się mieszkaniem kardynała oraz grupa fokolarynek.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wyraził uznanie dla posługi kardynała Becciu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.