Papież Franciszek wystąpi w filmie fabularnym. Zagra... wyjątkową rolę

Papież Franciszek wystąpi w filmie fabularnym. Zagra... wyjątkową rolę
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

Franciszek jest pierwszym w historii papieżem, który zagrał samego siebie w ekranowej fabule.

Film, zatytułowany "Beyond the Sun", (Poza słońcem) opowiada historię pięciorga dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., które chcą się dowiedzieć, jak można poznać Jezusa. Po różnych perypetiach trafiają do Watykanu, gdzie tłumaczy im to papież Franciszek, mówiąc: "Czytając Ewangelię, studiując katechizm i rozmawiając z Nim".

Ewangelię, mówi papież, "można nosić zawsze z sobą, nie jest to duża książka. Kiedy ma się wolną chwilę, można ją otworzyć i czytać". "Rozmowa z Jezusem to modlitwa" - dodaje Franciszek, "można prowadzić z Nim swobodny dialog, mówiąc o tym, co czuje się w środku. On czeka na to. Musicie się na to odważyć". Franciszek grający samego siebie jest na ekranie przez około sześć minut.

Film zaprezentowano w środę wieczorem w Watykanie. Na projekcję miał przybyć także papież, ale zrezygnował z powodu trzęsienia ziemi w Meksyku.

Film pokazany zostanie w październiku podczas rzymskiego festiwalu "Festa del Cinema", a do kin trafi na Boże Narodzenie. Dochód z niego przeznaczony zostanie na działalność dwóch argentyńskich organizacji charytatywnych: El Almendro i Los Hogares de Cristo, niosących pomoc dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wystąpi w filmie fabularnym. Zagra... wyjątkową rolę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.