Papież Franciszek: zbyt mało katolików angażuje się w obronę życia

Papież Franciszek: zbyt mało katolików angażuje się w obronę życia
(fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)
3 lata temu
KAI / ml

Zdaniem papieża Franciszka, zbyt mało katolików angażuje się w obronę życia. Ojciec Święty mówił o tym pozdrawiając członków włoskiego Ruchu dla Życia, obecnych na modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie.

- Dziś we Włoszech obchodzony jest Dzień dla Życia, którego tematem są słowa "Ewangelia życia radością dla świata". Dołączam się do orędzia biskupów włoskich i wyrażam moje uznanie i wsparcie dla różnych instytucji kościelnych, które na wiele sposobów promują i wspierają życie, a zwłaszcza "Ruchu dla Życia", którego obecnych tutaj niezbyt licznych członków pozdrawiam - powiedział papież.

- To mnie niepokoi. Niezbyt liczni są ci, którzy walczą o życie w świecie, w którym codziennie produkuje się więcej broni, codziennie przyjmuje się więcej praw przeciwko życiu, codziennie rozwija się kultura odrzucenia, odrzucania tego, co niepotrzebne, tego, co przeszkadza - mówił Franciszek.

Poprosił o modlitwę o to, by ludzie byli bardziej świadomi potrzeby obrony życia w czasach "zniszczenia i odrzucenia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
25,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: zbyt mało katolików angażuje się w obronę życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.