Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii

Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
KAI / kw

Papież Franciszek przekazał wyrazy głębokiego współczucia po katastrofie lotniczej, do jakiej doszło w pobliżu stolicy Etiopii, Addis-Abeby.

W telegramie kondolencyjnym podpisanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina, Ojciec Święty zapewnił o modlitwie za ofiary z rożnych krajów i poleca ich dusze Łasce Bożej. Rodzinom ofiar i wszystkim okrytym żałobą papież przekazał serdeczne wyrazy współczucia i zapewnił, że prosi Boga o błogosławieństwo dla nich oraz o pociechę i siły. Papieskie kondolencje opublikowano 11 marca w Watykanie.

Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się 10 marca krótko po starcie w Addis-Abebie. Zginęło 157 osób - wszyscy pasażerowie oraz załoga; są wśród nich także dwaj Polacy.

Na pokładzie była liczna grupa pracowników organizacji ONZ-owskich, dzieł pomocy oraz duchowni.

Wśród ofiar jest austriacki ksiądz ewangelicki, który jako delegat Światowej Rady Kościołów udawał się na konferencję ONZ do Nairobi.

Potwierdzono też śmierć katolickiego zakonnika kenijskiego z zakonu misjonarzy z Mariannhill, czterech pracowników amerykańskiego odpowiednika Caritas - Catholic Relief Services oraz słowackiej dziennikarki prowadzącej afrykański projekt Akcji Kolędników Misyjnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.