Papież modlił się za ofiary pożarów i mrozów w USA i ataku islamistów w RŚA

Papież modlił się za ofiary pożarów i mrozów w USA i ataku islamistów w RŚA
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
PAP / sz

Papież Franciszek modlił się za ofiary pożarów w Kalifornii i ataku zimy na wschodzie USA oraz za zabitych w ataku islamistów w Republice Środkowoafrykańskiej (RŚA). Mówił też, że obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Ubogich krzewi miłosierdzie w społeczeństwie.

Zwracając się do tysięcy wiernych podczas południowego niedzielnego spotkania w Watykanie papież powiedział: "Specjalną modlitwę kieruję za wszystkich dotkniętych przez pożary trawiące Kalifornię, a także za ofiary mrozu na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Niech Pan przyjmie w pokoju zmarłych, pocieszy rodziny i wspiera tych, którzy niosą pomoc".

W pożarach w Kalifornii zginęło co najmniej 76 osób, a ok. 500 uważa się za zaginione.

W czasie spotkania na modlitwie Anioł Pański Franciszek mówił też o ataku na prowadzony przez Kościół katolicki obóz uchodźców w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie z rąk islamskich bojowników zginęło ponad 40 osób. "Z bólem przyjąłem wiadomość o masakrze, do jakiej doszło dwa dni temu w obozie dla uchodźców w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie zginęło także dwóch księży" - powiedział papież.

"Temu narodowi, tak bardzo mi bliskiemu, gdzie otworzyłem pierwsze Drzwi Święte w Roku Miłosierdzia, wyrażam całą moją bliskość i miłość" - mówił Franciszek i wezwał do modlitwy o to, aby ustała przemoc w tym kraju, który - jak dodał - "bardzo potrzebuje pokoju".

Papież nawiązał także do obchodzonego w niedzielę z jego inicjatywy Światowego Dnia Ubogich i dodał, że z tej okazji w watykańskiej Auli Pawła VI zje obiad z wieloma osobami potrzebującymi. Na posiłek ten, sponsorowany przez znany luksusowy rzymski hotel, zaproszono 3 tys. ubogich.

"Podobne inicjatywy modlitwy i dzielenia się są promowane w diecezjach na świecie, by wyrazić bliskość wspólnoty chrześcijańskiej z osobami żyjącymi w ubóstwie. Ten dzień, angażujący coraz więcej parafii, stowarzyszeń i ruchów kościelnych ma być znakiem nadziei i bodźcem, by stawać się narzędziami miłosierdzia w strukturze społecznej" - oświadczył Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież modlił się za ofiary pożarów i mrozów w USA i ataku islamistów w RŚA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.