Papież na Twitterze: antysemityzmem to "lont, który trzeba zgasić"

Papież na Twitterze: antysemityzmem to "lont, który trzeba zgasić"
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

"Zagrożenie antysemityzmem, wciąż tlące się w Europie i w innych miejscach, jest lontem, który trzeba zgasić" - podkreślił Franciszek.

Papież opublikował to zdanie na jego profilu na Twitterze w przypadającą we wtorek rocznicę "nocy kryształowej", czyli pogromu Żydów w Niemczech w 1938 roku.

"Zaangażujmy się w promocję wychowania do braterstwa, aby nie zwyciężyły odradzające się przejawy nienawiści, które chcą je zniszczyć" - brzmi przesłanie Franciszka zamieszczone przez Watykan na Twitterze.

"Zagrożenie antysemityzmem, wciąż tlące się w Europie i w innych miejscach, jest lontem, który trzeba zgasić" - podkreślił papież.

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku dokonano zainicjowanych przez władze Trzeciej Rzeszy ataków na żydowskie sklepy i mieszkania w niemieckich miastach, a tysiące Żydów deportowano do obozów koncentracyjnych.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież na Twitterze: antysemityzmem to "lont, który trzeba zgasić"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.