Papież: Nie traćcie nadziei na lepszą przyszłość!

Papież: Nie traćcie nadziei na lepszą przyszłość!
(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / slo

Po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański" Ojciec Święty przypomniał, że dziś jest obchodzony Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Podkreślił, że osoby te są "blisko serca Kościoła" a jednocześnie podziękował tym, którzy pracują z imigrantami, zwłaszcza misjonarkom i misjonarzom Scalabriniego.
Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

DEON.PL POLECA
Drodzy bracia i siostry,

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, na temat "Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu", który rozwinąłem w orędziu opublikowanym już dawno temu. Kieruję szczególne pozdrowienia do przedstawicieli różnych przybyłych tu wspólnot etnicznych, zwłaszcza do wspólnot katolickich z Rzymu. Drodzy przyjaciele, jesteście blisko serca Kościoła, ponieważ Kościół jest ludem wędrującym ku Królestwu Bożemu, które Jezus Chrystus przyniósł pośród nas. Nie traćcie nadziei na lepszą przyszłość! Życzę wam, byście żyli w pokoju w krajach, które was przyjmują, strzegąc wartości waszych kultur, z których pochodzicie.

Chciałbym podziękować tym, którzy pracują z imigrantami, aby ich przyjąć i pomagać w przeżywanych przez nich trudnych chwilach, aby ich bronić przed tymi, których błogosławiony Jan Chrzciciel Scalabrini określał jako "handlarzy ludzkim ciałem", chcących zniewolić imigrantów.

Szczególnie pragnę podziękować Zgromadzeniu Misjonarzy św. Karola, ojców i siostry Scalabrini, którzy czynią Kościołowi wiele dobra i stają się imigrantami pośród imigrantów. W tej chwili myślimy o wielu migrantach i uchodźcach, o ich cierpieniach, ich życiu często bez pracy, bez dokumentów. Tak wiele cierpienia! I możemy wszyscy skierować modlitwę w intencji migrantów i uchodźców, którzy żyją w sytuacjach najbardziej poważnych i trudnych: Zdrowaś Maryjo…

Na zakończenie papież pozdrowił niektóre z obecnych grup wiernych z Włoch i innych krajów zwłaszcza pielgrzymów hiszpańskich z Pontevedra, La Coruña, Murcia, studentów z Badajoz. Ponadto Ojciec Święty pozdrowił byłych Wychowanków Dzieła Księdza Orione, Stowarzyszenie Świeckich Miłości Miłosiernej i chór św. Franciszka z Montelupone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Nie traćcie nadziei na lepszą przyszłość!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.