Papież: niech ks. Michał Rapacz będzie dla was wzorem wierności

Papież: niech ks. Michał Rapacz będzie dla was wzorem wierności
Papież Franciszek - fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
vaticannews.va / pzk

Papież Franciszek w czasie audiencji zachęcił Polaków do modlitwy za Ojczyznę i o pokój za wstawiennictwem bł. ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 r. Męczennik został beatyfikowany odbyła się w ubiegłą sobotę w Krakowie. Franciszek przypomniał o tym w słowie do Polaków podczas audiencji ogólnej.

„Dziękując Panu Bogu za nowego błogosławionego – mówił Papież – którym jest męczennik komunizmu, ks. Michał Rapacz, módlmy się, by jego świadectwo stało się znakiem pocieszenia od Boga, w tych czasach naznaczonych wojnami”. Franciszek życzył Polakom, by jego przykład uczył wierności Bogu, odpowiadania dobrem na zło, angażowania się w budowanie świata opartego na braterstwie i pokoju. „Błogosławiony ks. Michale, oręduj za Polską i za pokojem na świecie!” – dodał Ojciec Święty.

DEON.PL POLECA

(łac. Franciscus PP.; właśc. Jorge Mario Bergoglio SJ; ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – jezuita, arcybiskup metropolita Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny w latach 1998–2013, kardynał prezbiter w latach 2001–2013, 266. papież i 8. Suweren Państwa Watykańskiego od 13 marca 2013

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: niech ks. Michał Rapacz będzie dla was wzorem wierności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.