Papież: niech ludności Syrii oszczędzone zostaną dalsze cierpienia

Papież: niech ludności Syrii oszczędzone zostaną dalsze cierpienia
(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
PAP / ml

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o pomoc dla ludności Syrii, zwłaszcza mieszkańców prowincji Dera, gdzie trwa ofensywa wojsk rządowych. Niech ludności tej oszczędzone zostaną dalsze cierpienia - wzywał papież podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do tysięcy wiernych papież powiedział: "Nadal ciężka sytuacja panuje w Syrii, szczególnie w prowincji Dera, gdzie działania militarne w ostatnich dniach dotknęły także szkół i szpitali i wywołały falę tysięcy nowych uchodźców".

TEKST PAPIESKIEGO ROZWAŻANIA >>

"Ponawiam wraz z modlitwą mój apel o to, by ludności tak ciężko doświadczonej od lat oszczędzono dalszych cierpień" - dodał.

Papież mówił również o swej zapowiedzianej na sobotę 7 lipca podróży do Bari we włoskiej Apulii, gdzie razem z przywódcami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu będzie modlić się o pokój w tej części świata.

To będzie, dodał, "dzień modlitwy i refleksji nad dramatyczną cały czas sytuacją tego regionu, gdzie tylu naszych braci i sióstr w wierze nadal cierpi".

Franciszek zapewnił również o swej modlitwie za naród Nikaragui, gdzie w wyniku tłumienia protestów przeciwko władzom zginęło w ostatnim czasie 20 osób, a ponad 200 zostało rannych.

"Pragnę przyłączyć się do wysiłków podejmowanych przez biskupów kraju i wiele osób dobrej woli w ich mediacji i wspieraniu procesu dialogu narodowego na drodze demokracji"- oświadczył papież. Grupa wiernych na placu Świętego Piotra rozwinęła wtedy duży transparent z napisem "SOS Nikaragua".

Franciszek odnotował także "dobrą wiadomość", jak określił przystąpienie przez rządy Etiopii i Erytrei po 20 latach do rozmów pokojowych. "Niech spotkanie to zapali światło nadziei dla tych dwóch krajów Rogu Afryki i dla całego kontynentu"- dodał.

Papież zapewnił o swej modlitwie za grupę 12 nastolatków z Tajlandii, uwięzionych wraz trenerem od tygodnia w jaskini na północy kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: niech ludności Syrii oszczędzone zostaną dalsze cierpienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.