Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu

Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
KAI / pk

Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu - stwierdził Ojciec Święty w przesłaniu podpisanym przez kardynała Sekretarza Stanu, Pietro Parolina z okazji koncertu w Filharmonii Berlińskiej.

Odbył się on wczoraj w związku z 40. leciem obecności Drogi Neokatechumenalnej w stolicy Niemiec. W jego trakcie wykonano symfonię katechetyczną Kiko Argüello, inicjatora Drogi, zatytułowaną "Cierpienie niewinnych", poświęconą dramatowi, jakiego doświadczyli Żydzi w ubiegłym stuleciu.

"Symfonia ta, zakorzeniona w tradycji i zainspirowana lamentacjami biblijnymi, upamiętnia wiele ofiar Shoah. Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu. Jest to raczej nieustanna przestroga dla nas wszystkich, byśmy podjęli wysiłek pojednania, wzajemnego zrozumienia i miłości względem 'starszych braci', Żydów, a jednocześnie życia poświęconego cierpiącym, potrzebującym i wszystkim, którzy z głębi serca łakną zbawienia" - czytamy w papieskim przesłaniu skierowanym na ręce arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.