Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu

Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / pk

Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu - stwierdził Ojciec Święty w przesłaniu podpisanym przez kardynała Sekretarza Stanu, Pietro Parolina z okazji koncertu w Filharmonii Berlińskiej.

Odbył się on wczoraj w związku z 40. leciem obecności Drogi Neokatechumenalnej w stolicy Niemiec. W jego trakcie wykonano symfonię katechetyczną Kiko Argüello, inicjatora Drogi, zatytułowaną "Cierpienie niewinnych", poświęconą dramatowi, jakiego doświadczyli Żydzi w ubiegłym stuleciu.

"Symfonia ta, zakorzeniona w tradycji i zainspirowana lamentacjami biblijnymi, upamiętnia wiele ofiar Shoah. Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu. Jest to raczej nieustanna przestroga dla nas wszystkich, byśmy podjęli wysiłek pojednania, wzajemnego zrozumienia i miłości względem 'starszych braci', Żydów, a jednocześnie życia poświęconego cierpiącym, potrzebującym i wszystkim, którzy z głębi serca łakną zbawienia" - czytamy w papieskim przesłaniu skierowanym na ręce arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu
Komentarze (1)
q q
q q
13 czerwca 2018, 23:37
Nigdy też Bergoglio nie można zapomnieć o Twych głupich tekstach: „jako pamięć o Tym, który stał się grzechem, który siebie uczynił diabłem, wężem dla nas; uniżył się aż po całkowite unicestwienie siebie”. (Żródło: http://www.osservatoreromano.va/pl/news/w-znaku-krzyza [dostęp: 2018-03-16]. Zob też: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/homilie/swmarta_04042017.html [dostęp: 2018-03-16].)

Skomentuj artykuł

Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.