Papież odwiedził szkołę imamów i muzułmańskich kaznodziejów

Papież odwiedził szkołę imamów i muzułmańskich kaznodziejów
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
PAP / pk

Papież Franciszek, który składa wizytę w Maroku, odwiedził w sobotę w Rabacie szkołę imamów oraz muzułmańskich kaznodziejów i kaznodziejek. Towarzyszył mu założyciel tej placówki, król Mohammed VI.

Instytut imienia Mohammeda VI powstał w marcu 2015 roku jako miejsce studiów i krzewienia islamu tolerancyjnego i otwartego na nowoczesność oraz jako przeciwieństwo agresywnych form islamskiego integralizmu - wyjaśniono. Przypomina się, że marokański monarcha jest bardzo zaangażowany w promowanie inicjatyw na rzecz umiarkowanego islamu w duchu dialogu oraz zwalczania wszelkiego radykalizmu i apologii terroryzmu.

W ciągu czterech lat działalności w Instytucie kształciło się kilkuset imamów, kaznodziejów i kaznodziejek z wielu krajów, między innymi z Mali, Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Gwinei i Nigerii, a także z Francji.

W czasie uroczystego spotkania z udziałem papieża uwagę zwracała obecność wielu kształcących się w Instytucie kobiet. Jedna z nich, młoda Nigeryjka, w swym wystąpieniu mówiła, że dzięki zdobytej wiedzy będzie głosiła świadectwo islamu jako religii pokoju.

DEON.PL POLECA

Franciszek nie zabrał głosu w czasie tej wizyty. Dla papieża i towarzyszącego mu króla przygotowano program muzyczny.

Relacje z pielgrzymki papieża Franciszka do Maroka możesz śledzić w naszym serwisie DEON.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Papież odwiedził szkołę imamów i muzułmańskich kaznodziejów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.