Papież posłał na misje 28 kapłanów

Papież posłał na misje 28 kapłanów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

Papież Franciszek posłał na misje ad gentes 28 kapłanów Drogi Neokatechumenalnej. Będą oni pracować w 11 krajach Starego Kontynentu i w Stanach Zjednoczonych.

Posłanie miało miejsce po porannej Eucharystii w Domu św. Marty i było kontynuacją spotkania ze wspólnotami neokatechumalnymi, które 1 lutego odbyło się w Watykanie. Wówczas na misję Papież posłał 250 wielodzietnych rodzin. W posłaniu wzięli udział inicjatorzy Drogi Neokatechumenalnej: Kiko Argüello, Carmen Hernandez i o. Mario Pezzi - tworzący ekipę odpowiedzialną za Drogę na całym świecie.

"Papież był bardzo zadowolony. Z wszystkimi porozmawiał, a posyłając księży każdemu uczynił na czole znak krzyża i udzielił błogosławieństwa zapewniając, że będzie o nas pamiętał w modlitwie - mówi Kiko Argüello. - Te misje ad gentes są wyjątkowe. Każdą z nich tworzą cztery wielodzietne rodziny, którym towarzyszy kapłan. Jadą w nieznane sobie miejsca, gdzie Kościół jest nieobecny, między ludzi mocno dotkniętych postępującą sekularyzacją. Ewangelizują swym świadectwem, a ono naprawdę mocno przemawia do świata".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież posłał na misje 28 kapłanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.