Papież pozdrowił uczestników katolickich organizacji pozarządowych

Papież pozdrowił uczestników katolickich organizacji pozarządowych
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

Do niesienia Ewangelii na obrzeża świata i działania na rzecz krzewienia ludzkiej godności, promowania rozwoju narodów i zaspokajania potrzeb najuboższych zachęcił Ojciec Święty uczestników obradującego w Rzymie międzynarodowego forum organizacji pozarządowych o inspiracji katolickiej.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Pozdrawiam uczestników międzynarodowego forum organizacji pozarządowych o inspiracji katolickiej, którzy w tych dniach zgromadzili się w Rzymie. Wyrażam głębokie uznanie dla waszych wysiłków, aby zanieść światło Ewangelii na różne peryferie naszego świata, aby bronić godności człowieka, promować integralny rozwój narodów i zaspokajać potrzeby materialne i duchowe wielu członków naszej rodziny ludzkiej.

Zachęcam was, abyście zawsze działali w duchu komunii i współpracy z innymi katolickimi organizacjami pozarządowymi, a także z przedstawicielami Stolicy Apostolskiej, jako znak zaangażowania Kościoła w budowanie świata coraz bardziej sprawiedliwego i solidarnego.

Z nadzieją, że te dni refleksji i wymiany opinii będą owocne dla waszych działań, z serca udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił uczestników katolickich organizacji pozarządowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.