Papież prosi o modlitwę za porwanego biskupa w Nigerii

Papież prosi o modlitwę za porwanego biskupa w Nigerii
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
2 tygodnie temu
KAI / jb

Papież Franciszek poprosił o modlitwę w intencji porwanego biskupa w Nigerii. Biskup pomocniczy archidiecezji Owerri – Moses Chikwe został uprowadzony wraz ze swym kierowcą 27 grudnia wieczorem.

Nie wiadomo, kim byli uzbrojeni sprawcy porwania. Nie przedstawili do tej pory żadnych żądań ani nawet nie skontaktowali się z archidiecezją.

- Zapraszam was do włączenia się w modlitwę archidiecezji Owerri w Nigerii w intencji biskupa Mosesa Chikwe i jego kierowcę, porwanych w minionych dniach. Prośmy Pana, by wszyscy, którzy są ofiarą podobnych czynów w Nigerii wrócili bezpiecznie na wolność i by ten drogi kraj odzyskał bezpieczeństwo zgodę i pokój – powiedział papież po modlitwie „Anioł Pański”.

54-letni bp Chikwe jest biskupem pomocniczym w Owerri w południowej części Nigerii od 2019 roku. W latach 2005-2017 pracował w Kalifornii w USA.

Porwania dla okupu są na porządku dziennym w Nigerii. Niecałe dwa tygodnie wcześniej w południowonigeryjskim stanie Anambra uprowadzono o. Valentine’a Oluchukwu Ezeagu ze Zgromadzenia Synów Matki Bożej Miłosierdzia (SMMM). Porwany 15 grudnia przez nieznanych sprawców zakonnik odzyskał wolność już następnego dnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Papież prosi o modlitwę za porwanego biskupa w Nigerii
Komentarze (2)
CX
~czloax x
2 stycznia 2021, 11:12
Czytałem, że już uwolnieni.
AS
~Antoni Szwed
1 stycznia 2021, 23:37
"Nie wiadomo, kim byli uzbrojeni sprawcy porwania." Ojoj, ojoj. Zaiste, nie wiadomo, kto od lat morduje chrześcijan w Nigerii (i nie tylko). W imię tak zwanego "dialogu" boimy się nazwać po imieniu jednych i tych samych sprawców porwań, zabójstw, podpaleń, tortur itd. Warto więc podpowiedzieć niewiedzącym, że nie są ani Eskimosi ani Czukcze.

Skomentuj artykuł

Papież prosi o modlitwę za porwanego biskupa w Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.