Papież spotkał się z policjantami strzegącymi Placu św. Piotra

Papież spotkał się z policjantami strzegącymi Placu św. Piotra
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
vaticannews.va / KAI / pzk

Światła i cienie naszej ludzkiej natury, ograniczonej i zranionej przez grzech, pociągają za sobą potrzebę istnienia tych, którzy w obliczu zła nie stoją z boku i nie patrzą, ale biorą na siebie odpowiedzialność interwencji i chronią ludzi – mówił dziś Papież, spotykając się z policjantami z Inspektoratu Bezpieczeństwa Publicznego przy Watykanie. To oni dbają o bezpieczeństwo na Placu św. Piotra i wokół niego.

Franciszek wskazał, że do posługi policjantów należą także drobne, lecz ważne gesty, jak np. udzielenie informacji. Ludzie wiedzą, że, gdzie jest mundur, tam można zaufać i to jest bardzo ważne – podkreślił Ojciec Święty.

Franciszek wyraził dużą wdzięczność za dyspozycyjność i gotowość do adaptacji ze strony policjantów w chwilach, gdy troszczą się o jego bezpieczeństwo podczas podróży we Włoszech. „W związku z tym często musicie sprostać dużym wyzwaniom logistycznym i działać w niewygodnych godzinach. Z serca wam dziękuję” – mówił Papież. Zaznaczał też, że służba mundurowych „wymaga odwagi, taktu, opanowania, uwagi i zrozumienia dla potrzeb tych, którzy proszą o pomoc, a także tych, którzy zmuszają do interwencji poprzez różnego rodzaju problematyczne zachowania”.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z policjantami strzegącymi Placu św. Piotra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.