Papież wzywa, aby położyć kres terroryzmowi

Papież wzywa, aby położyć kres terroryzmowi
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
PAP / pk

Papież Franciszek zapewnił, że przyłącza się do wszystkich ludzi dobrej woli zaangażowanych na rzecz tego, by położyć kres "zabójczemu szaleństwu terroryzmu". Słowa te znalazły się w telegramie wysłanym we wtorek do arcybiskupa Berlina Heinera Kocha.

W depeszy kondolencyjnej wystosowanej w imieniu papieża po poniedziałkowym zamachu na świątecznym jarmarku w stolicy Niemiec sekretarz stanu Watykanu kardynał Pietro Parolin napisał: "Z głębokim poruszeniem Ojciec Święty dowiedział się o straszliwym akcie przemocy w Berlinie, gdzie znaczna liczba osób odniosła obrażenia i wiele zginęło".

- Jego Świątobliwość zapewnia o swym udziale w żałobie rodzin, wyrażając współczucie i bliskość w ich bólu - dodał kardynał Parolin i podkreślił, że papież modli się za zmarłych i rannych.

- Ojciec Święty dziękuje służbom ratunkowym i siłom bezpieczeństwa za ich zaangażowanie. Papież Franciszek przyłącza się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy angażują się na rzecz tego, aby zabójcze szaleństwo terroryzmu nie znalazło więcej miejsca w naszym świecie - oświadczył watykański sekretarz stanu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wzywa, aby położyć kres terroryzmowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.