Papież zaapelował o pokój między Armenią a Azerbejdżanem oraz na Ukrainie

Papież zaapelował o pokój między Armenią a Azerbejdżanem oraz na Ukrainie
fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokojowe rozwiązanie konfliktu między Armenią a Azerbejdżanem o tzw. „Korytarz Lachiński” - główną drogę łączącą Górski Karabach z Armenią a także pokój na Ukrainie i w Peru.

Drodzy bracia i siostry!

Niepokoi mnie sytuacja, która wytworzyła się w Korytarzu Lachińskim na południowym Kaukazie. W szczególności jestem zaniepokojony kiepskie warunki humanitarne ludności, które grożą dalszym pogorszeniem się w okresie zimowym. Proszę wszystkie zainteresowane strony o zaangażowanie się w poszukiwanie pokojowych rozwiązań dla dobra osób.

Módlmy się też o pokój w Peru, aby ustała przemoc w tym kraju i aby obrano drogę dialogu dla przezwyciężenia kryzysu politycznego i społecznego, z jakim boryka się ludność.

DEON.PL POLECA

Serdecznie ą pozdrawiam was wszystkich, którzy przybyliście z Rzymu, z Włoch i z wielu stron świata. W szczególności pozdrawiam wiernych z Kalifornii i z Madrytu; jak również grupy z Praia a mare, Katanii, Caraglio i rzymskiej parafii świętych Pierwszych Męczenników.

Prosimy Maryję Pannę, do której kontemplacji zachęca nas liturgia w tę IV niedzielę Adwentu, aby poruszyła serca tych, którzy mogą powstrzymać wojnę na Ukrainie. Nie zapominajmy o cierpieniu tego narodu, zwłaszcza dzieci, osób starszych, chorych. Módlmy się, módlmy się.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego przeżycia ostatniego etapu Adwentu. Proszę nie zapominajcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież zaapelował o pokój między Armenią a Azerbejdżanem oraz na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.