Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie

Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl / shutterstock.com)
KAI / sz

Odpowiadając na pytanie dziennikarza "Wall Street Journal" rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke potwierdził, że papież Franciszek podjął decyzję, aby od roku 2018 w sklepach watykańskich nie było sprzedaży papierosów.

Informację tę podał na swoim koncie Tweettera watykanista agencji Reuters, Francis X. Rocca.

Zgodnie z Traktatami Laterańskimi 11 lutego 1929 roku na terenie Watykanu istnieją bezcłowe sklepy dostępne dla pracowników i emerytów instytucji watykańskich. Prowadzona w nich sprzedaż artykułów tytoniowych stanowi znaczące źródło dochodów Stolicy Apostolskiej.

Greg Burke zaznaczył, że Ojciec Święty uważa, iż Watykan "nie może współpracować z działaniami, które wyraźnie szkodzą ludzkiemu zdrowiu". Dodał, że "żaden zysk nie może być usprawiedliwiony, jeśli jego ceną jest ludzkie życie".

DEON.PL POLECA

Rzecznik przytoczył dane Światowej Organizacji Zdrowia, z których wynika, że palenie zabija ponad 7 milionów rocznie. - Pracownicy Watykanu będą mogli nadal kupować bezcłową benzynę, artykuły spożywcze i inne towary - dodał Greg Burke. Od 2002 roku, na mocy postanowienia Jana Pawła II w biurach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego obowiązuje zakaz palenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.