"Posłuszeństwo Bogu daje wolność"

"Posłuszeństwo Bogu daje wolność"
(fot. EPA/Ettore Ferrari)
Radio Watykańskie / drr

- Słuchanie Boga i pójście za Jezusem dają wolność i szczęście, jakiego "propozycje świata" nie mogą zapewnić - wskazał papież Franciszek w czasie porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Byli na niej obecni m.in. pracownicy watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano". - Być posłusznym Bogu to słuchać Boga, mieć otwarte serce na pójście drogą, którą Bóg wskazuje. I to czyni wolnymi - mówił Ojciec Święty.

Odwołał się do przykładu św. Piotra, który faryzeuszom i uczonym w Piśmie powiedział: "Robię to, co mi mówi Jezus, a nie to, co wy chcecie, bym robił". Za sprawą naszych słabości doświadczamy bowiem w życiu także rzeczy nie pochodzących od Boga i "podwójnego życia", w którym kierujemy się "tym, co mówi Jezus" i "tym, co wskazuje świat".

Papież zauważył, że wielu tych, którzy słuchają Jezusa spotyka prześladowanie. Ale to właśnie podążanie drogą Jezusa jest celem, do którego wzywa Kościół. Chodzi o to, by nie słuchać propozycji świata, które oddalają od Boga, gdyż to nie daje szczęścia.

Siłę do podążania drogą wskazaną przez Jezusa i do posłuszeństwa Bogu możemy otrzymać od Ducha Świętego. Musimy jednak zdobyć się na odwagę, by powiedzieć: "Panie, jestem grzesznikiem, tyle razy byłem posłuszny rzeczom światowym, ale chcę być posłuszny Tobie, chcę iść Twoją drogą". - Prośmy o tę łaskę kroczenia zawsze drogą Jezusa. A gdy tego nie robimy, prośmy o przebaczenie. Pan przebacza, bo jest tak dobry - zakończył Franciszek.

DEON.PL POLECA

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Posłuszeństwo Bogu daje wolność"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.