Przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych chwali papieża

Przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych chwali papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / sz

"W osobie papieża Franciszka mamy duchowego przywódcę, który broni ludzkości i który wzywa do znalezienia globalnych rozwiązań dla globalnych problemów" - opinię taką wygłosiła przewodnicząca trwającej właśnie 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych María Fernanda Espinosa po wczorajszym spotkaniu z Ojcem Świętym w Watykanie.

 
Ujawniła, że rozmowa dotyczyła m.in. migrantów i uchodźców, zmian klimatycznych, przyszłości i pracy dla młodzieży, a także roli kobiet w społeczeństwie.
 

- Podziękowałam papieżowi Franciszkowi za istotną rolę, jaką od początku swego pontyfikatu odgrywa w odniesieniu do problemu migracji i uchodźców - powiedziała ekwadorska polityk. Dodała, że mowa była o potrzebie priorytetowego traktowania praw i problemów ludów tubylczych oraz godziwej pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych i osób z niepełnosprawnością.

Espinosa wskazała na duchowe i moralne przywództwo papieża w szukaniu rozwiązań dla różnych problemów natury globalnej, np. zmian klimatycznych i ochrony środowiska naturalnego. Poprosiła Franciszka o wsparcie światowej kampanii uświadamiającej "gigantyczne konsekwencje" zanieczyszczenia środowiska odpadami z plastiku.

Podzieliła się z Ojcem Świętym swoim przekonaniem, popieranym przez większość państw członkowskich ONZ, o konieczności obrony wielokulturowości jako jedynej prawdziwie skutecznej drodze do stawienia czoła problemom i potrzebom ludzkości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych chwali papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.