Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 10 października 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 10 października 2004
(fot. asteegabo / Foter / CC BY)
Copyright © by L'Osservatore Romano (1/2005) and Polish Bishops Conference

1. W Guadalajarze, w Meksyku, rozpoczął się dzisiaj Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, którego temat brzmi «Eucharystia światłem i życiem nowego tysiąclecia». Uczestniczę duchowo w tym ważnym wydarzeniu kościelnym, które rozpoczyna również Rok Eucharystii.

Na ten szczególny rok skierowałem do całego Kościoła List apostolski, który zaczyna się słowami: «Mane nobiscum, Domine — Zostań z nami, Panie» (por. Łk 24, 29). Niech to wezwanie rozbrzmiewa w każdej wspólnocie chrześcijańskiej: wierni, którzy rozpoznają Chrystusa «przy łamaniu chleba» (Łk 24, 35), są gotowi dawać o Nim świadectwo czynną miłością.

2. Tę miłość w sposób szczególny wyraża w Kościele lokalnym diecezjalna Caritas. W Rzymie Caritas obchodzi 25. rocznicę swego powstania. Dziękuję Bogu za tak liczne owoce dobra, jakie wydała w tych ostatnich latach, i zachęcam wspólnotę kościelną, aby dalej prowadziła swą działalność formacyjną i służyła ubogim i potrzebującym.

3. Zawierzmy te intencje wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, «Niewiasty Eucharystii» (Ecclesia de Eucharistia, rozdz. VI).

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 10 października 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.