Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 15 sierpnia 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 15 sierpnia 2004
(fot. Foot Slogger / Foter / CC BY-ND)
Copyright © by L'Osservatore Romano (10/2004) and Polish Bishops Conference

1. Na zakończenie tej uroczystej liturgii pragnę skierować szczególne pozdrowienie do wszystkich uczestników narodowej pielgrzymki Francuzów, prowadzonej przez Famille de l'Assomption.

Pozdrawiam w szczególności młodzież, która czuje się tutaj, w Lourdes, jak u siebie w domu i ofiaruje wspaniałomyślnie swe siły w służbie chorych braci, zapewniając im opiekę sanitarną. Ze wzruszeniem wspominam moje spotkania z młodzieżą we Francji: pierwsze w Paryżu, w Parc des Princes, następnie w Lyonie, w Strasburgu i wreszcie ponowne w Paryżu, z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Te spotkania były dla mnie znakiem wielkiej nadziei, którą pragnę dziś podzielić się z wami, drodzy młodzi przyjaciele. Wstąpcie do szkoły Maryi, a wniesiecie w świat powiew optymizmu, głosząc wszystkim «dobrą nowinę» o Królestwie Chrystusa.

2. Przy skale w Massabielle Najświętsza Panna wyszła na spotkanie Bernadetcie, ukazując się jako Ta, która jest pełna łaski Bożej, i prosiła, by czynić pokutę i się modlić. Wskazała jej źródło wody i gestem zachęciła do picia. Ta woda, która wypływa wciąż świeża, stała się jednym z symboli Lourdes — symbolem nowego życia, jakie Chrystus daje tym, którzy powracają do Niego.

Tak, chrześcijaństwo jest źródłem życia, a Maryja jest pierwszą strażniczką tego źródła. Ona wskazuje je wszystkim, prosząc, by wyrzekli się pychy, stali się pokorni, aby mogli zaczerpnąć z miłosierdzia Jej Syna i budować w ten sposób cywilizację miłości.

3. Wspominając tajemnicę wcielenia Syna Bożego, zwróćmy się teraz do Najświętszej Maryi Panny i prośmy Ją, by otoczyła opieką każdego z nas, Kościół i świat.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 15 sierpnia 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.