Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 22 sierpnia 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 22 sierpnia 2004
(fot. Pilgrim Fatima / Foter / CC BY-SA)
Copyright © by L'Osservatore Romano (11-12/2004) and Polish Bishops Conference

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej, ściśle związaną z tajemnicą Wniebowzięcia, które w ubiegłą niedzielę, 15 sierpnia, dane mi było świętować w sanktuarium w Lourdes.

Dziękując jeszcze raz Bogu i wszystkim, którzy mi pomogli, aby ta pielgrzymka mogła się odbyć, myślą i sercem powracam do skromnej Groty Massabielskiej. A z tego miejsca wyciszenia i modlitwy, gdzie wszystko mówi o Maryi, udaję się do innych sanktuariów maryjnych, odwiedzanych w tych sierpniowych dniach przez rzesze wiernych.

2. W tym miesiącu bowiem przypadają święta poszczególnych, jakże licznych sanktuariów maryjnych. Ograniczę się do przypomnienia włoskich sanktuariów w Loreto i Pompejach, Madonna di Oropa w Bielli, Nostra Signora della Guardia w Genui i Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach. Nie mogę nie wspomnieć także sanktuariów w Częstochowie i Kalwarii w Polsce, w których wielokrotnie bywałem, by prosić Maryję o matczyną pomoc dla Kościoła i świata. Oby Matka Odkupiciela była coraz lepiej przyjmowana, kochana i czczona przez lud chrześcijański!

3. W tym kontekście zachęcam was, abyście wraz ze mną zwrócili się do Maryi Dziewicy, czczonej pod tytułem Matki Bożej Kazańskiej. Jej ikona, która opuściła Rosję w latach dwudziestych minionego wieku, przez wiele lat przebywała w różnych miejscach, a przed kilkoma laty dotarła do apartamentów Papieża i od tamtej chwili czuwała nad jego codzienną pracą. Teraz z radością ogłaszam, że specjalna delegacja zawiezie tę drogą mi ikonę Jego Świątobliwości Aleksemu II, Patriarsze Moskwy i Wszechrusi.

W najbliższą środę, 25 sierpnia, podczas audiencji generalnej będziemy wraz z wiernymi modlić się przy tej ikonie. Już teraz zawierzajmy Maryi, Matce jedności i miłości, wszystkie nasze modlitwy o dobro Kościoła i całej rodziny ludzkiej.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 22 sierpnia 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.