Steinmeier: papież pozytywnie ocenił politykę migracyjną Niemiec

Steinmeier: papież pozytywnie ocenił politykę migracyjną Niemiec
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / pk

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Wśród tematów rozmów szefa państwa z papieżem i jego współpracownikami była kwestia migrantów i ich przyjmowania oraz solidarności - ogłosił Watykan.

Niemiecki prezydent po audiencji u Franciszka udał się na spotkanie z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

W komunikacie biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że w czasie rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych dwustronnych relacji i współpracy, zarówno między Watykanem i Niemcami, jak i między Kościołem katolickim i instytucjami kraju. Mówiono też o dialogu ekumenicznym między katolikami i protestantami w związku z 500-leciem reformacji.

Watykan poinformował, że jednym z tematów rozmów było "zjawisko migracji i krzewienie kultury gościnności oraz solidarności".

Prezydent Steinmeier rozmawiał z papieżem prawie godzinę. Szefowi państwa, który jest luteraninem, towarzyszyła żona Elke Buedenbender, katoliczka.

Steinmeier powiedział dziennikarzom po audiencji, że papież pozytywnie ocenił to, co Niemcy zrobiły na rzecz przyjęcia migrantów i podkreślił, że postęp w Afryce ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania kryzysu migracyjnego.

Według relacji prezydenta Franciszek jest bardzo dobrze zorientowany, jeśli chodzi o wynik niedawnych wyborów w Niemczech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Steinmeier: papież pozytywnie ocenił politykę migracyjną Niemiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.