Stolica Apostolska apeluje o pomoc gospodarczą dla Libanu

Stolica Apostolska apeluje o pomoc gospodarczą dla Libanu
(fot. unsplash.com)
KAI / jb

Również Ojciec Święty ma nadzieję, że zorganizowana we Francji przez ONZ międzynarodowa konferencja na temat wsparcia dla Libanu stworzy warunki niezbędne do tego, aby Kraj Cedrów nie pogrążał się w dalszym kryzysie” – mówi watykański podsekretarz ds. relacji z państwami, ks. Mirosław Wachowski.

Polski duchowny, wiceszef watykańskiej dyplomacji przypomniał, że Stolica Apostolska i kościelne instytucje charytatywne zapewniły Libańczykom znaczną pomoc materialną, zaangażowały się także w proces odbudowy zniszczonej stolicy, zwłaszcza domów, szpitali i szkół. Zaznaczył też, że Ojciec Święty wielokrotnie wyrażał głęboką troskę o Libańczyków, którzy znaleźli się obecnie w obliczu kolejnych wymagających prób.

„Jak przypomina Papież Franciszek Liban na przestrzeni wieków dawał wyjątkowe świadectwo pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów. Z tego powodu jego losu nie można pozostawić w rękach tych, którzy bez skrupułów dążą do własnych interesów. Liban to więcej niż kraj, to uniwersalne przesłanie pokoju i braterstwa płynące z Bliskiego Wschodu. Niezwykle ważne jest, aby nadal realizował swoje powołanie. Konieczne jest zaangażowanie wszystkich. Rządzący muszą wreszcie zacząć zdecydowanie działać na rzecz prawdziwego pokoju, a nie tylko własnych korzyści. Pomóżmy Libanowi wyjść z tego poważnego kryzysu. Pomóżmy Libańczykom nie stracić nadziei. Dajmy im szansę bycia kowalami własnego losu, szansę budowania własnej przyszłości na własnej ziemi bez zbędnej ingerencji“ – powiedział papieskiej rozgłośni ks. Mirosław Wachowski.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Stolica Apostolska apeluje o pomoc gospodarczą dla Libanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.