Stolica Apostolska wzywa do pokojowego rozwiązania napięć w Mjanmie

Stolica Apostolska wzywa do pokojowego rozwiązania napięć w Mjanmie
(fot. unsplash.com)
KAI / jb

Stolica Apostolska wezwała do szybkiego i pokojowego rozwiązania napięć w Mjanmie (dawnej Birmie). Przemawiając w imieniu Papieża na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ abp Ivan Jurkovič, wezwał do natychmiastowego odrzucenia wszystkiego, co stoi na przeszkodzie dialogu i poszanowaniu godności osoby ludzkiej.

Przedstawiciel Watykanu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie wyraził przekonanie, że tylko dialog może przynieść rozwiązanie konfliktu i zakończyć łamanie praw człowieka. Zapewnił o modlitwie Papieża w intencji Mjanmy i jego solidarności z jej mieszkańcami.

1 lutego, armia ogłosiła stan wyjątkowy i przejęcie na okres roku władzy w Mjanmie. Wojskowi aresztowali laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, liderkę rządzącej Narodowej Ligi dla Demokracji (NLD) Aung San Suu Kyi i innych czołowych polityków partii. Pucz jest reakcją na wygrane przez NLD wybory. 8 listopada ugrupowanie to pokonało w głosowaniu popieraną przez wojsko Unię Solidarności i Rozwoju (USDP), która zakwestionowała wyniki wyborów i oskarżyła przeciwników o oszustwo. Wojskowi obiecali rozpisać nowe wybory za rok i oddać władzę zwycięskiej partii.

Źródło: KAI / jb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Stolica Apostolska wzywa do pokojowego rozwiązania napięć w Mjanmie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.