To najlepszy prezent, jaki Franciszek mógł otrzymać na urodziny

To najlepszy prezent, jaki Franciszek mógł otrzymać na urodziny
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / pk

Z okazji przypadających w niedzielę 17 grudnia 81. urodzin papieża Franciszka, uczniowie szkoły gastronomiczno-hotelarskiej "Tor Carbone" na południu Rzymu przygotowali u siebie obiad dla ponad czterdziestu osób potrzebujących, wskazanych m.in. przez diecezję.

Inicjatywa była, jak to określono, "symbolicznym prezentem" dla jubilata, stanowiła bowiem konkretną odpowiedź na jego apele o zajęcie się potrzebującymi.

Przeczytaj również: Papież przeprosił ubogich za chrześcijan

W menu znalazły się zapiekanka z chleba z sałatą, anchois, czarne oliwki i topiony ser owczy "pecorino", pierożki cappelli nadziewane mozzarellą i suszonymi pomidorami, smażone brokuły oraz ryby. Jednym z dań było typowe rzymskie spaghetti z czosnkiem i oliwą "ajo e ojo".

Jak powiedziała dyrektorka szkoły Cristina Tonelli, młodzi kucharze udowodnili, iż wiedzą już, że solidarność jest odruchem, który ubogaca obie strony, obdarowujących i obdarowywanych, oni bowiem też otrzymali coś niewymiernego od swoich gości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

To najlepszy prezent, jaki Franciszek mógł otrzymać na urodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.