Twoje dziecko mówi, że jest homoseksualistą. Co radzi papież?

Twoje dziecko mówi, że jest homoseksualistą. Co radzi papież?
(fot. PAP/EPA/GREGORIO BORGIA / POOL)
PAP / CNA / kk

"Co papież powiedziałby ojcu, którego syn mówi, że jest homoseksualistą?" - to pytanie, które zadano papieżowi podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze z Dublina.

Pytanie zadał dziennikarz Javier Romero z redakcji Romer Reports.

Franciszek odparł: "Powiedziałbym mu, by po pierwsze się modlił, potem, by nie potępiał, by prowadził dialog, zrozumiał, znalazł przestrzeń dla syna czy córki".

"Homoseksualiści czy osoby ze skłonnościami homoseksualnymi byli zawsze. Nie wiem czy to prawda, ale niektórzy socjologowie mówią, że w czasie epokowych przemian pewne zjawiska społeczne czy etyczne stają się bardziej widoczne i to jest jedno z nich" - mówił Ojciec Święty.

Papież podkreślił, że dużo zależy od wieku, kiedy dziecko zaczyna siebie wyrażać. "Nigdy nie powiem, że milczenie jest remedium. Ignorowanie homoseksualnego syna czy córki to brak ojcostwa lub macierzyństwa"- stwierdził papież.

DEON.PL POLECA

Radził rodzicom, by mówili: "Jestem twoim ojcem, twoją matką, porozmawiajmy, nie wyrzucę ciebie z rodziny".

"A jeśli nie dajesz sobie rady, to poproś o pomoc, ale zawsze rozmawiaj, bo ten syn czy córka mają prawo do rodziny, do bycia w relacji z rodzicami. To poważne wyzwanie, ale wzmacnia ojcostwo i macierzyństwo" - podsumował papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Twoje dziecko mówi, że jest homoseksualistą. Co radzi papież?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.