Watykan: 16 mln euro pomocy w ramach inicjatywy Papież dla Ukrainy

Watykan: 16 mln euro pomocy w ramach inicjatywy Papież dla Ukrainy
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
PAP / ml

16 milionów euro zebrano na pomoc dla ludności Ukrainy w odpowiedzi na apel papieża Franciszka- poinformował w środę Watykan. Finansowego wsparcia udzieliło łącznie 900 tys. dobroczyńców w czasie zbiórek w diecezjach w Europie.

W wydanej nocie watykańska Dykasteria do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka podsumowała wizytę jej delegacji, gdzie na miejscu zapoznała się ona z projektami realizowanymi w ramach inicjatywy Papież dla Ukrainy, zainaugurowanej w czerwcu 2016 roku.

Wraz z nią, jak podkreślono, Franciszek postanowił "okazać głęboką miłość i solidarność z całym narodem ukraińskimi i tymi, którzy cierpią z powodu przedłużania się dramatycznej sytuacji spowodowanej przez wojnę".

Zebrane pieniądze zostały przekazane ludności z terenów działań zbrojnych oraz sąsiadujących z nimi, a także - jak dodał Watykan - na obszarach, gdzie przebywa najwięcej migrantów, czyli w Charkowie, Dniepropietrowsku, Zaporożu i w rejonie Kijowa.

Zgromadzone środki, wyjaśnił watykański urząd, zostały przeznaczone na takie cele, jak przygotowanie do zimy, instalacja pieców grzewczych, remont domów, placówek oświatowych i służby zdrowia, lekarstwa i sprzęt do szpitali, ruchome punkty medyczne, żywność, a także wsparcie dla osób cierpiących z powodu traumy wojennej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: 16 mln euro pomocy w ramach inicjatywy Papież dla Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.