Wygrała walkę z nowotworem. Mimo amputacji walczy o medale

Wygrała walkę z nowotworem. Mimo amputacji walczy o medale
Fot. depositphotos.com / instagram
wroclaw.tvp.pl / kb

W wieku 12 lat zachorowała na nowotwór kości. W wyniku choroby straciła nogę. Mimo to, Ewa Harapin dzisiaj pokazuje, że nawet w tak trudnej sytuacji można dalej spełniać marzenia.

Mieszka we Wrocławiu, kilkanaście lat temu wygrała walkę z rakiem. Niestety ta bitwa okupiona została stratą nogi. Ewę Harapin pochłonął sport, a konkretnie - wyciskanie sztangi.

(Nie)pełnosprawna Ewa Harapin

"Cieszę się, że startuję razem z osobami pełnosprawnymi. Chciałam przede wszystkim udowodnić sobie, że ograniczenia są tylko w naszej głowie i pokazać, że osoby z niepełnosprawnością też potrafią robić swoje, spełniać swoje marzenia" – zauważa kobieta.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ewa Harapin (@harapinstory)

DEON.PL POLECA

Poza tym, od lat pomaga także małym wojownikom z Przylądka Nadziei (Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu), którzy tak jak ona kiedyś chorują na nowotwory. 

Ewa Harapin na ogólnopolskich zawodach w martwym ciągu poprawiła swój życiowy rekord. Na tym nie zamierza się zatrzymać i już planuje swój udział w paraolimpiadzie.

Źródło: wroclaw.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Gumienny

Książka jest wynikiem analizy kompetencji społecznych w kontekście sytuacji życiowej wychowanków domów dziecka, niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym. 

W pierwszym rozdziale zaprezentowano problematykę niepełnosprawności jako zjawiska społecznego oraz specyfikę funkcjonowania osób niepełnosprawnych w...

Skomentuj artykuł

Wygrała walkę z nowotworem. Mimo amputacji walczy o medale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.