Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo

Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo
(fot. facebook.com)
dobrewiadomosci.net.pl / facebook.com / jb

Niedawno obchodzili 24. rocznicę ślubu. Wówczas byli pierwszą w Wielkiej Brytanii parą z zespołem Downa, która zdecydowała się na wspólne życie.

Pierwszy raz spotkali się w 1990 roku, kiedy oboje pracowali w lokalnym centrum szkoleniowym dla osób niepełnosprawnych. Pomagali tam w kuchni i to właśnie pasja kulinarna ich połączyła. W 1995 roku zostali małżeństwem. 

DEON.PL POLECA
Spotykali się z dużym niezrozumieniem, jednak oboje powtarzają, że "miłość nie zna granic". Żyją razem we własnym domu, niedaleko mieszka siostra Maryanne, gdyby potrzebowali jakiejś pomocy. 

Maryanne wspomina ślub jako najwspanialszy dzień swojego życia. Podkreśla, że z Tommy'm nigdy się nie kłócą i są swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jej siostra mówi, że "zawsze marzyła o hucznym weselu". Dodaje: "Kiedy spacerują ulicą, trzymając się za ręce, dają innym coś do zrozumienia. Niektórzy patrzą z powątpiewaniem, zakładając, że ludzie z zespołem Downa i trudnościami w nauce nie mogą się pobrać. Dostajemy jednak też bardzo dużo miłych wiadomości od tych, których historia Maryanne i Tommy’ego zainspirowała".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ojciec Louis OSB

Jakie miejsce w budowaniu związku powinien zająć język ciała?

Wiele par niespecjalnie przejmuje się czystością przedmałżeńską i sypia ze sobą przed ślubem. Dlaczego więc Kościół upiera się przy nauczaniu zasad moralnych, które wydają się przestarzałe...

Skomentuj artykuł

Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.