„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 21. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o burzy, jaka przetoczyła się przez media (nie tylko sportowe!) na całym świecie po finale mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, a konkretnie po tym jak prezes hiszpańskiej federacji piłkarskiej – mistrzyniami świata zostały właśnie Hiszpanki – gratulując zwycięstwa zawodniczkom, pocałował jedną z nich w usta.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 20. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o burzliwej dyskusji dotyczącej słów św. Dominika Savio, zamieszczonych w podręczniku do religii dla klasy III: „wolę umrzeć niż zgrzeszyć”. Autorzy podcastu nie wchodzą w roztrząsanie prowokujących oskarżeń i komentarzy.
Powakacyjnie wracają „Dialogi w połowie drogi”. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o tym, że:
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 18. To nie jest odcinek z hedonistycznym przesłaniem. To jest odcinek o Boskim odpoczynku, wpisanym w naturę człowieka. To jest odcinek o wakacjach, które właśnie się rozpoczęły.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 17. Na upływający czas nie ma rady. Ale nieuchronny upływ czasu nie musi mieć negatywnego wydźwięku. Temu tematowi Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek poświęcają kolejny odcinek swojego podcastu. Temat wybrali nieprzypadkowo. Autorzy rozmawiają bowiem ze sobą 20 czerwca, czyli w dzień, który rozdziela dni ich urodzin.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 16. Autorzy podcastu rozmawiają o treści poruszającego wpisu, jaki Justyna Kowalczyk-Tekieli zamieściła na Facebooku, po tragicznej śmierci swego męża Kacpra Tekieli. Ze wzruszeniem i zachwytem mówią o dojrzałej miłości wyłaniającej się z tego tekstu.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 15. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o donosie na sędziego Szymona Marciniaka, o politycznym spocie, w którym nie zawahano się wykorzystać tematyki Auschwitz i o pełnym inwektyw nagraniu autorstwa Andrzeja Seweryna. A wszystko to w kluczu starań o to, by obronić i ustrzec serca od nienawiści. Do kogokolwiek. Również do tych, którzy nienawidzą i działają pod wpływem nienawiści.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 14. Rozmowa Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ odbywa się między Dniem Matki, a Dniem Dziecka. Autorzy korzystają z tej szczególnej okoliczności i rozmawiają zarówno o cechach odziedziczonych po swoich mamach, jak też o tym, co niezmiennie przeżywają jak dzieci. Okazuje się, że wciąż są to rzeczywistości bardzo żywe, a bywa, że i zaskakujące.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 13. Kolejny bardzo bolesny temat. Na kanwie opublikowanych w "Rzeczpospolitej" artykułów autorzy podcastu mierzą się z tematem wykorzystywania seksualnego w Kościele w Polsce. Mówią o niekończącym się bólu skrzywdzonych i o skandalicznym pozostawieniu ich bez żadnej pomocy. Rozmawiają też o swoich reakcjach na te fakty, i o tym, co robić dalej.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 12. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ dotykają niezwykle bolesnego tematu śmierci ośmioletniego Kamila z Częstochowy. Pytają samych siebie, jak reagować i jak nie reagować w takich sytuacjach. Starają się znaleźć odpowiedź na to, co rzeczywiście pomaga, co jest dobre. Oburzać się? Protestować? Modlić się? Za sprawców też?
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek 11. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ wychodząc od kryzysu Kościoła, coraz to nowych skandali związanych z księżmi i braku powołań do kapłaństwa, pytają o możliwość znalezienia wyjścia z tej skomplikowanej sytuacji i zastanawiają się, czy modlitwa o liczne i dobre powołania kapłańskie to właściwe rozwiązanie.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek dziesiąty. Świętując pierwszy, najskromniejszy jubileusz swoich podcastowych dialogów, Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o tym, co było i jest główną przyczyną ich internetowych rozmów, czyli o radości ze spotkania i chęci podzielenia się nią. Rozmawiają o tym, co w spotkaniu najistotniejsze i o tym, jak różne mogą być jego formy.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek dziewiąty. Autorzy podcastu Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o pragnieniach wolności i o reakcjach – często bardzo gwałtownych – na to, co uważamy za próby ograniczenia tej wolności. Pytają też o to, co mówią nam te reakcje i jaką prawdę odsłaniają. W tle dokument KEP o obecności duchownych w mediach.
"Dialogi w połowie drogi" – odcinek ósmy. Tym razem o poświątecznych tęsknotach. Autorzy podcastu Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o tym, skąd się biorą wiecznie niezaspokojone i czasami niezwykle intensywne głody emocjonalne, co one wyrażają, co nam mówią o nas samych i dlaczego nie powinno się ich zagłuszać.
Deon.pl
„Dialogi w połowie drogi” o radości paschalnej. Łatwo o niej mówić, ale trudno w nią uwierzyć, trudno jej zawierzyć, a jeszcze trudniej ją wyrazić. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o tym, dlaczego tak się dzieje i czego potrzeba, by rzeczywiście, szczerze i długo – przez całe 50 dni okresu wielkanocnego – cieszyć się Zmartwychwstaniem.
Wielkotygodniowe „Dialogi w połowie drogi” podejmują temat na wskroś paschalny. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o tragedii ludzkiego grzechu i o cudzie Bożego miłosierdzia. Rozmawiają jak grzesznik z grzesznikiem, jak zdrajca ze zdrajcą, jak Judasz z Judaszem. Rozmawiają szczerze.
Deon.pl
„Dialogi w połowie drogi” prosto z Betanii. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o przyjaźni – takiej prawdziwej, najprawdziwszej, takiej na zawsze, na śmierć i życie. W tej właśnie kolejności.
Na kanwie Janowej opowieści o uzdrowieniu ślepego od urodzenia – „Dialogi w połowie drogi” o przełomowym momencie życia, czyli o przejrzeniu, o iluminacji. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ pytają o to, czego potrzeba, by oczy się nam otwarły.
Deon.pl
Tym razem „Dialogi w połowie drogi” na temat Jezusa i Samarytanki. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o niemożliwym spotkaniu mężczyzny z kobietą, o wzajemnych głodach i nieporozumieniach, a także o tym, jak Pan Jezus zbawia człowieka w jego konkretnej, pokręconej codzienności.
Deon.pl
Drugi wielkopostny odcinek podcastu Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ. Tym razem "Dialogi w połowie drogi" o zmianie, o jej motywacjach i sposobach przeprowadzania, ale też o dojrzałości i przemieniającej sile miłości. Również tej do siebie.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}