Migrants & Refugees Section / kk
„Dzielić się, żeby się rozwijać” – to jeden z kluczy do zrozumienia dziecięctwa Jezusa.
Gdy ty martwisz się o to, czy kupiłeś wystarczająco dużo papieru toaletowego, albo przesyłasz memy z pustymi półkami po makaronie, oni nie mają dachu nad głową. Koronawirus najbardziej uderzy w tych, którzy mają najmniej – w ubogich, bezdomnych i uchodźców.
To nie jest temat zamknięty. Bynajmniej nie dla Kościoła katolickiego w Polsce.
Tomasz Królak / KAI
"Potrafimy się latami kłócić o to, kto miał więcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, podliczając ich co do jednostki, natomiast kto dzisiaj się zajmuje podobną pracą ratowania jednostek ludzkich? Mam wrażenie, że coraz mniej ludzi w ogóle o tym myśli" - mówi dyrektor Muzeum Auschwitz.
Dawid Gospodarek / KAI / kk
"Muzułmanie są gośćmi tych obchodów, ale to katolicy mają się w tych dniach zmierzyć ze swoimi uprzedzeniami, zdobyć doświadczenie spotkania i wiedzę"
Vatican News / kk
„Odkryłem dramat i tragedię niekochanych, zranionych dzieci, które są skazane na krótkie życie pełne przemocy, narkotyków”. W nich znalazł twarz Jezusa.
Georg Sporschill SJ
Marzę o tym, byśmy przestali mówić o "Cyganach", ale zaczęli z nimi żyć.
NBC / kk
Budzone są kopniakami, ale często już nie odróżniają dnia od nocy. Władze twierdzą, że "traktują osoby znajdujące się pod ich opieką z godnością i szacunkiem".
Holistic News / kw
"Kobieta z powikłaniami ciąży została odesłana z kwitkiem z polskiego szpitala. Nie chciano jej przyjąć. Kobieta była w szoku". Nie do wiary, że ma to miejsce w naszym kraju.
"Potrzebujemy chrześcijaństwa w Iraku. Bez was, chrześcijan, Irak jest jak pustynia, bez znaczenia, bez wartości" - przeczytaj poruszający reportaż z Qaraqosh, chrześcijańskiego miasta na Równinie Niniwy.
"Wszyscy jesteśmy migrantami. Tylko Bóg jest Tym, który gości człowieka. My wszyscy jesteśmy tu przejazdem" - mówi przewodniczący Caritas Internationalis.
ks. Mirosław Tykfer / kw
"Uciekał z tamtego miasta po trupach, po ciałach ludzkich" - wstrząsająca relacja księdza z Polski, który odwiedził jeden z najbardziej dotkniętych wojną regionów na świecie.
Byłem w irackim Kurdystanie. Odwiedziłem obozy dla uchodźców, głównie jazydów. Poznałem młodych lekarzy z Europy, którzy się nimi opiekują. I, co najważniejsze, zweryfikowałem moje poglądy.
James Martin SJ / kw
Wystarczy sięgnąć do oryginalnego, greckiego tekstu z Ewangelii Mateusza i sprawa jest rozwiązana.
Muzeum II Wojny Światowej / gosc.pl / kw
"Wszyscy jesteśmy od Boga. Bóg nas zrodził. Bóg weźmie nas wszystkich". W ogrodzie odnaleźli kilka zniszczonych krzyży i nagrobków. Postanowili je oczyścić, a miejsce pochówku otoczyć płotem. Są Turkami, wyznawcami islamu. Opiekują się polskim, katolickim cmentarzem w Kazachstanie.
Czy kiedykolwiek dokonaliśmy dobra, nie zastanawiając się, dlaczego to zrobiliśmy? Nie powinniśmy. Zwykle jest powód. Nie miałem złudzeń co do mojego.
Za wiarę w Jezusa byli torturowani i gwałceni, ich rodziny zamykane w obozach "reedukacyjnych". Garstka cudem dotarła do Europy. Ale dla ludzi takich jak oni nie ma już tu miejsca.
Janina Ochojska / Karol Wilczyński
O tym, co w kwestii migracji stanowi największe zagrożenie, i o tym, na co Polacy muszą uważać - mówi w wywiadzie dla DEON.pl założycielka PAH Janina Ochojska.
Karol Wilczyński / Dieter Müller SJ
"Nasz Muhammad musi tutaj zostać!" Setki kościołów w Niemczech korzysta z biblijnej i średniowiecznej tradycji, by chronić migrantów. "To podstawowe kryterium wiary, jak traktujesz obcego" - mówi Dieter Müller SJ.
Sandra Awad
Co się stało z ofiarami nalotów na Gutę? Przeczytajcie o pojednaniu w sercu zranionej Syrii. O gniewie, który znajduje się w sercach dzieci. O krzyżu obejmującym półksiężyc. To poruszająca historia prosto z Syrii.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}