Biegacze stracili orientację na Babiej Górze. Trwa akcja ratunkowa

Biegacze stracili orientację na Babiej Górze. Trwa akcja ratunkowa
Fot. Katarzyna Pe / unsplash.com
PAP / tk

Na Babiej Górze w Beskidach trwa wyprawa ratowników GOPR po dwoje biegaczy górskich, którzy wybrali się w góry w Nowy Rok. Na szczycie stracili orientację i nie mogą kontynuować wyprawy. Grozi im hipotermia, bo nie mają ciepłej odzieży. Na pomoc wyruszyły dwie grupy ratowników.

Prezes Zarządu Głównego GOPR Paweł Konieczny przekazał, że kobieta i mężczyzna, będąc na szczycie, zgubili szlak i zaczęli zejście w złą stronę.

- Warunki na Babiej Górze są bardzo trudne, pada deszcz i jest niski pułap chmur, a przebieg szlaków jest niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem jest silny wiatr. Turyści stracili orientację w terenie, ale na szczęście udało im się skontaktować z ratownikami GOPR i przesłać koordynaty swojego położenia. Okazało się, że są w rejonie kopuły szczytowej, ale nie mogą kontynuować swojej wyprawy i proszą o pomoc. Dodatkowo grozi im hipotermia ponieważ mają lekkie sportowe ubranie – relacjonował Konieczny.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zespoły ratowników. Grupa Beskidzka GOPR wyruszyła na szczyt od strony Przełęczy Krowiarki, a drugi zespół ratowniczy Grupy Podhalańskiej GOPR podąża na szczyt od strony Przywarówki.

DEON.PL POLECA

Dotarcie po poszkodowanych na nartach wraz z ekwipunkiem ratowniczym potrwa około półtorej godziny. Aby sprowadzić turystów na dół, ratownicy muszą się spieszyć, by zdążyć z akcją przed szybko zapadającym zmrokiem.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Władysław Kubik SJ

W nauczaniu papieskim, zwłaszcza od czasów pontyfikatu Leona XIII, uznaje się kult Najświętszego Serca Jezusa za szczególnie uprzywilejowaną formę pobożności dla wszystkich wiernych. Znakomicie ujął to Ojciec Święty Pius XII w encyklice "Haurietis aquas", cytując...

Skomentuj artykuł

Biegacze stracili orientację na Babiej Górze. Trwa akcja ratunkowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.