Meta, Netflix i Twitter w "Brudnej dwunastce". Opublikowano listę firm, które mogą ułatwiać wykorzystywanie seksualne

Meta, Netflix i Twitter w "Brudnej dwunastce". Opublikowano listę firm, które mogą ułatwiać wykorzystywanie seksualne
fot. Depositphotos
Catholic News Service / pk

Działające w Stanach Zjednoczonych Narodowe Centrum ds. Wykorzystywania Seksualnego opublikowało listę firm, które mogą zwiększać skalę wykorzystywania seksualnego dzieci. Na liście znaleźli się tacy giganci jak Meta, Netflix i Twitter.

Lista "Brudnej dwunastki" ogłaszana jest przez Centrum każdego roku. Jak informuje Catholic News Service, Netflix i Twitter to firmy, które znalazły się na liście już w roku 2021.

DEON.PL POLECA- Sprzeciwiamy się wszelkim formom wykorzystywania seksualnego - powiedziała Lina Nealon, dyrektor ds. inicjatyw korporacyjnych i strategicznych w Centrum podczas rozmowy wideo, zapowiadającej ogłoszenie tegorocznej "Brudnej dwunastki".

Rok 2021 najgorszy w historii jeśli chodzi o wykorzystywanie seksualne

- W zeszłym roku na liście dominowały firmy technologiczne - dodała Nealon. Według niej przychody tych firm gwałtownie rosną, a one nie wprowadzają istotnych zmian w celu powstrzymania zjawiska, jakim jest wykorzystywanie seksualne.

Jak informuje Nealon, Internet Watch Foundation uznała rok 2021 za najgorszy w historii jeśli chodzi o wykorzystywanie dzieci w internecie. Stało się tak pomimo wprowadzenia przez firmę Alphabet, właściciela Google, ulepszeń i kontroli mających powstrzymać skalę niebezpiecznego zjawiska.

Facebook, Instagram i WhatsApp "głównymi miejscami uwodzenia"

Według Centrum, duże zagrożenie dotyczy Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, których właścicielem jest firma Meta. Są one "głównymi miejscami uwodzenia" i "seksualnego molestowania", a także zbiorami "materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci".

Meta, zamiast wzmacniać standardy bezpieczeństwa w internecie, skupia się na nowych projektach i produktach bez wprowadzania "wystarczających przepisów dotyczących bezpieczeństwa dzieci".

Zbiorowy gwałt w rzeczywistości wirtualnej

Centrum otrzymało zgłoszenie od kobiety, która została "zgwałcona zbiorowo w ciągu jednej minuty na portalu VR (wirtualnej rzeczywistości)" - poinformowała Nealon, dodając, że nie powinno się tego nazywać "wirtualnym gwałtem" ze względu na prawdziwe emocje, jakie odczuwała kobieta.

Netflix i Twitter również niebezpieczne

Na celowniku Centrum znalazł się również Netflix, który w swoich produkcjach "kontynuuje trend normalizacji seksualnej dzieci oraz wybielania przemocy i wyzysku" - informuje Catholic News Service, powołując się na dane Centrum.

"Pedofile i inni drapieżcy" odwiedzają również Twittera, aby "handlować treściami kryminalnymi, takimi jak wykorzystywanie seksualne dzieci i nieprzymusowa pornografia. Platforma jest pełna kont i postów, funkcjonujących jako reklamy komercyjnego seksu - w tym prostytucji" - podało Centrum, cytowane przez Catholic News Service.

Pełną listę firm, które znalazły się w "Brudnej dwunastce" można znaleźć pod linkiem>> 

Źródło: Catholic News Service / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Meta, Netflix i Twitter w "Brudnej dwunastce". Opublikowano listę firm, które mogą ułatwiać wykorzystywanie seksualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.