Na Krymie rzeki wystąpiły z brzegów. Wiele domów pod wodą

Na Krymie rzeki wystąpiły z brzegów. Wiele domów pod wodą
fot. Depositphotos
PAP / pk

Trudna sytuacja panuje na Krymie. Mieszkańcy południowej części półwyspu walczą ze skutkami ulew. 

W związku z silnymi deszczami podtopione są dziesiątki domów, rzeki wystąpiły z brzegów. Według lokalnych władz jedna osoba zginęła i jedna została ranna.

Szereg miejscowości jest podtopionych w rejonie bachczysarajskim na zaanektowanym przez Rosję Krymie - przekazuje portal Krym Realii. Jak podaje rosyjska agencja TASS, w tym regionie w niedzielę spadła około dwumiesięczna norma opadów - 113 mm.

W okolicy wystąpiły z brzegów trzy rzeki. Ratownicy informują o podtopieniu ośrodka psychiatrycznego w Bachczysaraju, są też podtopienia w Jałcie - informuje Krym Realii.

DEON.PL POLECA

W miejscowości Kujbyszewo w rejonie bachczysarajskim podtopionych jest 50 domów. W niedzielę ratownicy ewakuowali ich mieszkańców. Przedsiębiorstwo Krymenergo poinformowało, że bez dostaw prądu jest 9,5 tys. ludzi.

Miejscowe tzw. ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziło rosyjskiej agencji TASS, że w powodzi jedna osoba zginęła. Prorosyjski wicepremier Krymu Jewgenij Kabanow wcześniej poinformował, że do szpitala trafiła kobieta, porwana przez powódź błotną. Władze rejonu bachczysarajskiego przekazały informację o jednej osobie zaginionej - pisze TASS.

Krymskie służby meteorologiczne zapowiadają, że deszczowo będzie w regionie do środy.

To kolejne powodzie, z którymi zmaga się w ostatnim czasie zaanektowany półwysep. W połowie czerwca podtopione zostały Kercz i Jałta. Wtedy - jak poinformowano - zginęła jedna osoba, a kilkadziesiąt zostało rannych.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na Krymie rzeki wystąpiły z brzegów. Wiele domów pod wodą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.