Nie żyje aktor Andrzej Kozak. Grał w serialu "Klan"

Nie żyje aktor Andrzej Kozak. Grał w serialu "Klan"
fot. Depositphotos
RMF.FM / pk

Zmarł aktor Andrzej Kozak. Był związany z warszawskim Teatrem Rampa. Zagrał m.in. w filmach "Anioł w Krakowie" i "Zakochany anioł". Wystąpił również w serialu "Klan". Aktor był ojcem Katarzyny Kozak, aktorki znanej z seriali "M jak miłość" i "Ojciec Mateusz". Andrzej Kozak miał 83 lata.

O śmierci Andrzeja Kozaka poinformował na stronie internetowej Teatr Rampa, z którym związany był aktor.

DEON.PL POLECA
Nie żyje Andrzej Kozak

"W dniu 23 lutego 2023 roku zmarł Andrzej Kozak, aktor naszego teatru w latach 1974-1990. Jego wspaniałe role na trwałe wpisały się w historię tego teatru" - napisała dyrekcja i zespół Teatru Rampa.

Jak informuje portal "RMF.FM", Andrzej Kozak urodził się 1940 roku. Chociaż w latach 60. występował w Teatrze Dramatycznym, w roku 1974 rozpoczął pracę w Teatrze Rampa i to właśnie z nim związany był najdłużej. Andrzej Kozak odszedł w wieku 83 lat.

"Stworzył ciekawe kreacje w takich spektaklach jak: »O zachowaniu przy stole« (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, »Fanfan Tulipan« (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, »66 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta« (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło, »Jan Maciej Karol Wścieklica« (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego" - czytamy na stronie Teatru Rampa.

Andrzej Kozak, zagrał m.in. w filmach "Anioł w Krakowie" i "Zakochany anioł". Wystąpił również w serialu "Klan". Aktor był ojcem Katarzyny Kozak, aktorki znanej z seriali "M jak miłość" i "Ojciec Mateusz".

Źródło: RMF.FM / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Andrzej Kozak. Grał w serialu "Klan"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.