Zagubieni na Babiej Górze biegacze odnalezieni przez GOPR

Zagubieni na Babiej Górze biegacze odnalezieni przez GOPR
Fot. Katarzyna Pe / unsplash.com
polsatnews.pl / PAP / tk

Kobieta i mężczyzna na szczycie Babiej Góry stracili orientację i nie mogli kontynuować wyprawy. Na pomoc biegaczom wyruszyły dwie grupy ratowników GOPR. „Ratownicy dotarli do poszkodowanych po około godzinie” – podaje polsatnews.pl

- Poszkodowani są w dobrym stanie, zostali zabezpieczeni termicznie, aktualnie są sprowadzani do naszej dyżurki - powiedział portalowi polsatnews.pl Łukasz Skwara, dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR.

- Powyżej granicy lasu jest silny wiatr, opad deszczu i mimo, że jest ciepło, to nie są to przyjemne warunki – zaznaczył dyżurny.

Prezes Zarządu Głównego GOPR Paweł Konieczny przekazał, że kobieta i mężczyzna, będąc na szczycie, zgubili szlak i zaczęli zejście w złą stronę.

- Warunki na Babiej Górze są bardzo trudne, pada deszcz i jest niski pułap chmur, a przebieg szlaków jest niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem jest silny wiatr. Turyści stracili orientację w terenie, ale na szczęście udało im się skontaktować z ratownikami GOPR i przesłać koordynaty swojego położenia. Okazało się, że byli w rejonie kopuły szczytowej, ale nie mogli kontynuować swojej wyprawy. Dodatkowo groziła im hipotermia ponieważ mieli lekkie sportowe ubranie - relacjonował Konieczny.

DEON.PL POLECA

Odnalezienie zagubionych biegaczy przez ratowników trwało około godziny. GOPR-owcy musieli przeprowadzić akcję ratowniczą sprawnie, aby zdążyć przed zapadającym zmrokiem.

Źródło: polsatnews.pl / PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Zagubieni na Babiej Górze biegacze odnalezieni przez GOPR
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.