Zdjęli krzyż ze ściany kościoła, potem zniszczyli i wyrzucili. Ujęła ich policja

Zdjęli krzyż ze ściany kościoła, potem zniszczyli i wyrzucili. Ujęła ich policja
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Dwaj młodzi mieszkańcy Dęblina - jeden 21-letni, drugi dwa lata starszy - ukradli drewniany krzyż ze ściany kościoła w swojej miejscowości. Teraz grozi im do dwóch lat więzienia.

Zarzuty znieważenia przedmiotu czci religijnej usłyszeli dwaj młodzi mieszkańcy Dęblina, którzy zabrali krzyż ze ściany kościoła, a następnie uszkodzili go i porzucili; podejrzani przyznali się do zarzutów - podała w czwartek lubelska policja. Asp. szt. Agnieszka Marchlak z KPP w Rykach poinformowała, że zarzuty znieważenia przedmiotu czci religijnej usłyszeli 21-latek i 23-latek. Młodzi mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Obaj byli wcześniej notowani za różne przestępstwa.

DEON.PL POLECA
Jak podała, zgłoszenie o kradzieży drewnianego krzyża przytwierdzonego do ściany jednego z kościołów w Dęblinie policjanci otrzymali w poniedziałek po godz.22. Ustalili, że sprawcami są dwaj młodzi mieszkańcy Dęblina, którzy zdjęli krzyż ze ściany kościoła, a potem nosili go po mieście. "Ostatecznie po uszkodzeniu porzucili go przy jednej z ulic Dęblina. Nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego występku" – wskazała Marchlak dodając, że zdewastowany krzyż policjanci odnaleźli w pobliżu metalowego kontenera przy ul. Grunwaldzkiej.

Podejrzanym grozi do dwóch lat więzienia.

DEON.PL POLECA

PAP / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leigh Merryday Porch

Wyjątkowy poradnik dla rodzica, który chce zrozumieć swoje dziecko w spektrum autyzmu

Książka Leigh Merryday Porch to opowieść o szoku i niepewności związanych ze zdiagnozowaniem u jej syna autyzmu, jak również o akceptacji i odkrywaniu,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zdjęli krzyż ze ściany kościoła, potem zniszczyli i wyrzucili. Ujęła ich policja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.