Adam Szustak o Tinderze i dojrzałości. "Jeśli się angażujesz, nie zostawiaj sobie furtek"

Adam Szustak o Tinderze i dojrzałości. "Jeśli się angażujesz, nie zostawiaj sobie furtek"
Adam Szustak OP. Źródło: Langusta na palmie / YT
Langusta na palmie / YouTube.com / mł

- Tinder to jest nic innego, jak wielość opcji: to znaczy, że jestem wystawiony na różne relacje i szukam czegoś - mówi o. Adam Szustak OP. - To nie jest tak, że jak jestem z kimś w związku, to zachowuję kilka innych rokujących relacji, w razie gdyby ta najważniejsza opcja nie wyszła.

Na kanale o. Adama Szustaka publikowana jest seria "Wstawaki". To krótkie i inspirujące poranne nagrania, w których dominikanin porusza bardzo różne tematy. Inspiracją do tworzenia treści niektórych odcinków są napisy na murach, zwane przez zakonnika "mądrością murów". Tym razem napis brzmi: "Dla ciebie usunę Tinder" [pisownia oryginalna].

Jeśli stworzysz związek, nie zostawiaj sobie innych opcji

- Tinder to jest nic innego, jak wielość opcji: to znaczy, że jestem wystawiony na różne relacje i szukam czegoś. A autor tego napisu mówi: jeżeli się zdecydujesz ze mną być, jeżeli ja mogę być z tobą, jeżeli stworzymy związek, to ja sobie zamknę inne opcje, nie będę już więcej szukał - mówi o. Szustak. - Wbrew pozorom to jest bardzo mądra i bardzo ważna myśli, nie tylko w kontekście związkowym. Dobro, bycie w czymś szlachetnym, wartościowym powinno polegać na tym, że zamykamy się na opcje, które mogłyby to dobro, które wybraliśmy, popsuć.

Dominikanin podkreśla, że będąc w związku, nie można zostawiać sobie innych opcji, mieć "planu B". 

DEON.PL POLECA

- To nie jest tak, że jak kogoś kocham, jestem w kimś w związku, to zachowuję kilka, może niezbyt głębokich, ale jednak rokujących relacji, gdyby w razie czego, jeśli mi się popsuje ta opcja najważniejsza w której jestem, żebym miał jakieś plany wyjściowe, jeśli mi się popsuje ta opcja najważniejsza. Jeżeli się angażuję w coś, to się angażuję. nie zostawiam sobie żadnych furtek. Jak kocham, to kocham, jak jestem wierny, to jestem wierny, jak się zaangażowałem, to się zaangażowałem. To jest jedna z cech dojrzałości ludzkiej. Przyjęcie odpowiedzialności i zobowiązania, którego nie wycofuję, gdy będzie trudno. Chodzi o to, żeby rzeczywiście robić to, co robimy, angażować się tam, gdzie się angażujemy, być człowiekiem, na którym można polegać.

Posłuchaj całego nagrania: 

Langusta na palmie / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak

Jedynie miłość przetrwa wszystko (…) wiara i nadzieja się skończą, zostanie tylko ta jedna, jedyna – miłość. Miłość mierzona nie romantyzmem, erotyką czy emocjami […], ale szerokością, pojemnością serca… 
fragment książki  

Jak...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak o Tinderze i dojrzałości. "Jeśli się angażujesz, nie zostawiaj sobie furtek"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.