Adam Szustak OP: Co z ludźmi, którzy zawsze mówią "nie mam teraz czasu na twoje problemy"?

Adam Szustak OP: Co z ludźmi, którzy zawsze mówią "nie mam teraz czasu na twoje problemy"?
Adam Szustak OP. Źródło: YouTube.com / Langusta na palmie
Langusta na palmie / YouTube.com / mł

- Są ludzie, którzy mówią; ja teraz nie mam czasu na twoje problemy, bo muszę się sobą zająć. Nie mogę się zaangażować w cokolwiek innego poza sobą, bo moje sprawy są w tej chwili najważniejsze. Na dłuższą metę nigdy nie można przestać się całkiem sobą zajmować, ale nie możemy być pępkiem świata! - mówi we "Wstawakach" o. Adam Szustak OP.

- Czasem mamy do zrobienia rzeczy, które wymagają działania natychmiast, bo mamy dzieci, rodziny, ważne zadania, ludzi, o których się troszczymy, i mamy ochotę zwolnić się z tego wszystkiego. Czemu? Bo mówimy, że "sami mamy problemy" - zauważa dominikanin.

Jak zaraz wyjaśnia, nie chodzi o to, by ignorować swoje poważne stany, które wymagają uwagi, ale którymi się nie zajmujemy, bo uważamy, że nie mamy czasu.

W tym tygodniu nie rób z siebie pępka świata

- Nie o to mi chodzi! Jeśli coś wam dolega, zmagacie się z trudnościami - zajmijcie się nimi. Ale żeby nie zrobić z siebie pępka świata. Tak, na dłuższą metę nigdy nie można przestać się całkiem sobą zajmować - mówi o. Szustak.  Jak dodaje, problemy będziemy prawdopodobnie mieć do końca życia i nie możemy czekać z myśleniem o innych, aż wreszcie w naszym życiu nie będzie problemów. 

DEON.PL POLECA

Potrzebujemy niekoncentrowania się na sobie

- To nie może być usprawiedliwienie. Są ludzie, którzy mówią: ja teraz nie mam czasu na twoje problemy, bo muszę się sobą zająć. Nie mogę się zaangażować w cokolwiek innego poza sobą, bo moje sprawy są w tej chwili najważniejsze. Bardzo nam potrzeba takiego niekoncentrowania się na sobie. Lubię taki moment w sobie, kiedy mam zadania do wykonania i mi się nie chce, mam ochotę odpuścić, bo gorzej się czuję. Ale wiem, że nie stać mnie dzisiaj na to, żeby się gorzej czuć. bo ktoś potrzebuje mojej miłości. Nie chodzi o zaniedbanie siebie, ale czasem trzeba spiąć poślady i powiedzieć: nie stać mnie na to, żeby dzisiaj być w smutku, bo moje dziecko, moja żona, mój mąż czeka na miłość. Tyle razy zwalniałem się z miłości, bo sobą się musiałem zająć, że już wystarczy - podkreśla dominikanin.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Langusta na palmie / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Odkryj i naucz się najlepszych – bo pochodzących od samego Jezusa – sposobów naprawiania trudnych relacji i budowania ich w sposób zdrowy, trwały i szczęśliwy.

Jezus Chrystus był niekwestionowanym mistrzem relacji. Jego zdolność do budowania...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: Co z ludźmi, którzy zawsze mówią "nie mam teraz czasu na twoje problemy"?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.